fbpx

Wokół ćwiczeń w ciąży narosło mnóstwo mitów.

Łatwo się pogubić w tym, co można, a czego nie, kiedy ćwiczyć, a kiedy sobie odpuścić…

Dlatego udostępniam Ci bezpłatnie bardzo wartościową lekcję z platformy treningowej, dzięki której poznasz aktualne wytyczne dotyczące aktywności fizycznej kobiet w ciąży.

Obejrzyj poniżej lekcję i nie daj sobie wmówić, że w ciąży ból kręgosłupa czy nietrzymanie moczu są normalne i trzeba z tym żyć.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Jednak… dobrze rozplanowane ćwiczenia w ciąży powinny dawać Ci o wiele więcej niż tylko bezpieczne rozruszanie. Dokładnie taka jest idea platformy treningowej dla mam i przyszłych mam NAŁADUJ BATERIE (wcześniej był to program SPRAWNA MAMA, o którym mówię podczas webinaru). Na platformie króluje odżywczy ruch, który nie tylko jest bezpieczny – ale również REALNIE zmienia Twoją jakość życia!

Ból pleców i uczucie ciężkich nóg znikają po chwili ćwiczeń mobilizacyjnych

Odzyskujesz spokój i świadomość swojego ciała dzięki odpowiednim ćwiczeniom oddechowym

Jesteś sprawna i przechodzisz ciążę z lekkością dzięki wyrobionym nawykom ruchowym

Helena Ignatowska trenerka personalna Gdynia

Zapraszam Cię na platformę treningową dla mam i przyszłych mam, która pozwoli Ci cieszyć się sprawnym, zdrowym ciałem. Bez długich i nudnych treningów, bez presji i ciśnienia, z lekkością i dobrą energią.

Co dokładnie znajdziesz na platformie:

Odżywczy ruch

Praktyczna wiedza

Comiesięczna motywacja

Społeczność aktywnych babek

Ćwicz mądrze z platformą i naładuj baterie odżywczym ruchem!

Niezależnie od etapu ciąży, już po pierwszym tygodniu ćwiczeń odczujesz:

Sprawdź opinie moich Kursantek i ciesz się sprawnym ciałem!
Dlaczego możesz nam zaufać?

Nazywam się Helena Ignatowska, jestem trenerką personalną, specjalizuję się w treningu medycznym kobiet w ciąży i po porodzie oraz w treningu funkcjonalnym mięśni brzucha i dna miednicy.

Dzięki moim treningom zbudujesz sprawne ciało, dające radość, lekkość i swobodę życia. Nawet jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży, zmagasz się z rozejściem mięśni brzucha czy nietrzymaniem moczu.

Wierzę w to, że każda mama i przyszła mama może czuć się lekko, sprawnie i pewnie siebie.

By robić, to co kocha i żyć w pełni!

Na co dzień pracuję w klinice fizjoterapii w Gdyni Orłowo Medstacja i prowadzę treningi indywidualne z dojazdem do Klientek (Gdynia/ Trójmiasto). Organizuję aktywne weekendy dla mam i treningowe warsztaty dla kobiet. 

Prywatnie jestem mamą dwójki Maluchów – Majki i Janka. Doświadczyłam na sobie ciąży zagrożonej, przedwczesnego porodu, dochodzenia do siebie po nagłym cesarskim cięciu, a także rozejścia mięśni brzucha i ogromnego bólu kręgosłupa.

Dlatego tak dobrze rozumiem moje Klientki. I dlatego też w moich treningach króluje świadomy i wspierający ruch – odżywczy nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Po to by każda, nawet najbardziej zmęczona przyszła mama, mogła poczuć się lepiej w swoim ciele, zapomnieć o bólu i ograniczeniach, odzyskać wolność i móc z radością robić wszystko to, co kocha!

Joanna Badach

Jest mgr fizjoterapii i terapeutką uroginekologiczną certyfikowaną przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Odbyła staż w Oslo z zakresu fizjoterapii w problemach dna miednicy. Współpracuje ze szkołami rodzenia, pracuje zarówno na oddziale położnictwa, jak i w prywatnym gabinecie. W programie opowiada o mięśniach brzucha w ciąży i po porodzie, oraz o wertykalnych pozycjach porodowych.

Anna Szwedzik

Jest mgr fizjoterapii i terapeutką uroginekologiczną certyfikowaną przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Zajmuje się rehabilitacją i profilaktyką uroginekologiczną - zarówno w Szpitalu, jak i prywatnym gabinecie. Prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży (także w ramach szkoły rodzenia) i po porodzie. W programie opowiada o tym, jak dbać o zdrowie mięśni dna miednicy w ciąży, po cięciu cesarskim oraz porodzie naturalnym.

Poczuj się świetnie w swoim ciele już teraz!

Wybierz najlepszą opcję dla siebie:

DOSTĘP MIESIĘCZNY

129 zł

DOSTĘP PÓŁROCZNY

649 zł

DOSTĘP PÓŁROCZNY + MENTORING

929 zł

Najczęstsze pytania

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną (w każdym momencie).

Nie powinnaś ćwiczyć w ciąży, jeśli cierpisz na niektóre rodzaje chorób serca i płuc, niewydolność szyjki macicy, jesteś w ciąży mnogiej z czynnikami ryzyka przedwczesnego porodu, masz łożysko przodujące po 26 tc, masz wysokie ciśnienie krwi wywołane ciążą (lub stan przedrzucawkowy) lub ciężką niedokrwistość.

Przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Warto wspomnieć, że według najnowszych wytycznych (takie jest stanowisko m.in. the Society for Maternal-Fetal Medicine z 2021 r.) odchodzi się od tzw. „reżimu łóżkowego” nawet w przypadku ciąż zagrożonych – mówi się o tym, że większe ryzyko niesie rezygnacja z aktywności.

Jeśli Twój lekarz nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to treningi pro-zdrowotne, a nie robienie formy życia. Czasami lekarze kojarzą ćwiczenia ze zwykłym fitnessem i skakaniem na stepach – natomiast w moim programie dla kobiet w ciąży ćwiczymy po to, by być zdrowymi i sprawnymi mamami. Także jeśli tylko Twoja ciąża przebiega prawidłowo, możesz zacząć nawet w pierwszym trymestrze!

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną W KAŻDYM MOMENCIE – również w pierwszym trymestrze.

Natomiast przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Ćwiczenia na platformie są bardzo różnorodne, podzielone etapami od fundamentów do coraz bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Naszym celem jest poprawa zdrowia i utrzymanie sprawności, a nie robienie formy życia. W pierwszym trymestrze warto popracować nad postawą ciała, oddechem i lepszą mobilnością – to pomoże Ci przejść całą ciążę o wiele lżej  gładko wejść w macierzyństwo!

Jeśli Twój lekarz nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to treningi pro-zdrowotne, a nie standardowy fitness.

Tak, wybierając subskrypcję jesteś w programie tylko tyle, ile potrzebujesz. Na platformie kursowej masz dostęp do swojego konta, zamówień i subskrypcji – w każdym momencie możesz ją anulować. 

Pewnie! Platforma treningowa to miejsce dla mam i przyszłych mam – zaczynamy od treningów ciążowych, natomiast potem kontynuujemy wspólne ćwiczenia w połogu i po nim, wracając „do formy”.

Jeśli nie jesteś pewna, to nawet wykupując dostęp do platformy tylko na miesiąc przed porodem nadal możesz świetnie wesprzeć woje ciało! Rozluźnić i nauczyć się oddechu pod kątem porodu, poznać pozycje wertykalne z fizjoterapeutką, dowiedzieć się, co robić po porodzie, poznać ćwiczenia rehabilitacyjne na połóg, które pozwolą Ci szybciej „wrócić do siebie”. Poza tym na platformie znajdziesz cały dział z „podstawami”, które warto wypracować niezależnie od etapu ciąży – czyli oddech, postawa ciała, nawyki ruchowe. To da Ci moc na przyszłość!

Pamiętaj też o dziale połogowym – moje Kursantki bardzo chwalą sobie dostęp do programu w momencie porodu, bo mogły od razu zacząć odpowiednio wspierać ciało, by potem szybciej wrócić do formy!

Najważniejsza rzecz to uzgodnienie z lekarzem prowadzącym, że nie masz żadnych przeciwwskazań do aktywności fizycznej w ciąży. 

Potrzebujesz również matę lub dywan, kawałek podłogi, dużą piłkę, gumy miniband.

Żeby w pełni skorzystać polecam też:

  • małe hantle lub butelki z wodą
  • roler (wałek do rolowania)
  • twarda piłeczka (może być taka dla psa)
  • długa guma lub para rajstop elastycznych

W przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych (np. rozejście spojenia łonowego, przepuklina), powinnaś być pod opieką fizjoterapeutki uroginekologicznej i wspólnie z nią dobierać ćwiczenia. Jeśli terapia pomaga, Ty czujesz się pewnie, a Twoja fizjoterapeutka zgadza się na ogólną aktywność fizyczną – zapraszam!

 

Tak! Ćwiczenia są bardzo różnorodne, dopasowane do różnych sytuacji, potrzeb danego trymestru. Wiele z nich to spokojna praca nad podstawami sprawnego ciała, więc jest to dla Ciebie świetny wstęp, żeby na spokojnie zacząć pracować nad lepszą kondycją.

 

Nie, są to dwie zupełnie odrębne rzeczy. Na szkole rodzenia ćwiczenia to tylko część wszystkich zajęć i są one skoncentrowane głównie na pozycjach porodowych, sposobie oddychania w poszczególnych fazach, współpracy z partnerem. Szkoła rodzenia to ogólna wiedza okołoporodowa – umówienie pielęgnacji noworodka, procedur szpitalnych, karmienia piersią itd. 

Natomiast w programie skupiasz się tylko na swoim ciele i ruchu. W części dotyczącej przygotowania do porodu znajdziesz ćwiczenia oddechowe (niektóre mogą być podobne jak ze szkoły rodzenia), mobilizacje miednicy, naukę świadomego rozluźniania, relaksacje mięśni dna miednicy, mobilizacje żeber, przepony, kręgosłupa – a więc zajmujemy się tylko ruchem, ale w o wiele szerszym wymiarze niż w szkole rodzenia, nie tylko pod kątem samego stricte porodu, ale też świadomej pracy z ciałem i wsparcia po porodzie.

Formy płatności są elektroniczne z tego względu, że dostęp do wszystkich materiałów przyznawany jest automatycznie od razu po dokonaniu zapłaty – dzięki temu nie musisz czekać na „ręczne” zaksięgowanie płatności i zastanawiać się, kiedy będziesz miała dostęp. Elektroniczne formy płatności umożliwiają systemowi natychmiastowe nadawanie dostępu – a więc wykupujesz dostęp i od razu go otrzymujesz i możesz w tym samym momencie zaczynać ćwiczenia. 

Jeśli bardzo zależy Ci na przelewie tradycyjnym, to napisz na adres kontakt@naladujbaterie.pl.

Ciesz się ciążą w sprawności i gładko wejdź w macierzyństwo!

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.