fbpx

Ciąża i macierzyństwo nie oznaczają, że jesteś skazana na wiele lat powrotu do formy

Ciąża i czas po porodzie to okres, kiedy wiele kobiet gubi się w tym „co robić” i „na co uważać”. Z jednej strony chcą kontynuować ćwiczenia, z drugiej – zastanawiają się, czy to na pewno bezpieczne. 

Nie trać czasu na zastanawianie! Niezależnie od tego, czy lubisz bieganie, fitness, crossfit, siłownię czy wspinanie – ciąża i czas po porodzie to genialny moment, by zbudować SOLIDNE FUNDAMENTY sprawności. Zadbać o to, na co wcześniej brakowało Ci czasu i chęci. Odkryć radość z treningów w „nowym ciele”, naładować baterie odżywczym i wspierającym ruchem.

Dzięki temu, zamiast wracać do formy po ciąży, zbudujesz zupełnie nową, świetną formę!

Wyobraź sobie, że czujesz się lekko i sprawnie

Nawet jeśli jesteś w ciąży lub tuż po porodzie! Mimo, że Twój trening się zmienił, to czujesz go w ciele nawet LEPIEJ niż przed ciążą. A po treningu pobudzona świeżą dawką energii masz siłę na cały dzień!

Wyobraź sobie, że cieszysz się ze swojego ciała każdego dnia

Przez całą ciążę, w dzień porodu i po nim. Czujesz pewność siebie i spokój, bo wiesz, że Twoje ciało ma w sobie głęboką moc. Wiesz, jak z niej korzystać i wspierać siebie odżywczym ruchem.

Wyobraź sobie, że z łatwością wracasz do ulubionych sportów

Idąc z platformą budujesz sprawność krok po kroku. Wspiera Cię w tym innowacyjna metoda Low Pressure Fitness, dzięki której wracasz do ulubionych sportów szybciej i łatwiej niż się tego spodziewałaś!

Naładuj baterię zdrowym ruchem i ciesz się świetną formą w ciąży i po porodzie!

Poznaj historie moich Kursantek:

Magda - zdrowo wróciła do biegania 4 miesiące po porodzie

„Płakać mi się chce ze szczęścia i dumy, jaką robotę zrobiłam i nie mam jak ubrać w słowa, by Ci podziękować za to, że jesteś, że tak działasz i że trafiłam na Ciebie. Mija 50 godzin od startu, a ja melduję wciąż brak jakiegokolwiek zakwasu, bólu, dyskomfortu i innych odczuć, że w ogóle cokolwiek biegłam. I jeszcze ta przyjemność z biegu!”

Magda trafiła do mnie pod koniec ciąży i potem kontynuowała treningi po porodzie. Od początku zależało jej na zdrowym powrocie do biegania. Zaufała mi, by przygotować się do tego krok po kroku i wzmocnić całe ciało, nie tylko mięśnie dna miednicy. W efekcie zyskała o wiele więcej niż TYLKO BEZPIECZNY powrót do biegania – świetną formę, lepszą postawę ciała, lekkość biegu i pracę pośladków, jakiej nawet nie znała przed ciążą.

Marysia - zdrowo wróciła do wspinania 3 miesiące po porodzie

„Ciąża zmusiła mnie do restartu, do zwrócenia uwagi na to, na co nigdy nie było czasu. Cieszę się, że z Twoim programem mogłam zadbać o fundamenty, świadomość ciała, czucie, oddech, działanie w zgodzie ze sobą, a nie tylko eksploatacja siebie – to było coś nowego. Ten program to był mój najlepszy ciążowy zakup!”

Marysia ćwiczyła z moimi treningami przez całą ciążę i po porodzie. Jak sama powiedziała – dzięki temu, że miała siłę, kondycję i umiała efektywnie oddychać, dała radę urodzić naturalnie pomimo komplikacji. Od pierwszych tygodni po porodzie ćwiczyła pod kątem usprawnienia mięśni głębokich, a potem krok po kroku wzmacniała się pod kątem powrotu na ściankę. Gdy rozmawiałyśmy 5 miesięcy po porodzie, Marysia przyznała, że świetnie jej się wspina i czuje się nawet lepiej niż przed ciążą. Czuje swoje ciało lepiej i czuje, że może więcej. Dzięki zadbaniu o mięśnie głębokie i przywróceniu równowagi mięśniowej, zmieniła się jakość jej ruchu i… WZROSŁA SIŁA Z CENTRUM! I to pomimo ciąży i trudnego porodu!

Platforma treningowa to Twoje codzienne ładowanie baterii w ciąży i po porodzie!

Platformę zaprojektowałam tak, aby jak najlepiej (i najzdrowiej) wspierała Cię na każdym etapie budowania formy!

Odżywczy ruch

Praktyczna wiedza

Comiesięczna akcja-motywacja

Społeczność aktywnych babek

Te kobiety już ćwiczą z platformą i tak zmieniło się ich życie:

Takie efekty są możliwe, gdy ćwiczysz świadomie z przemyślanym planem i skupiasz swoją energię na tym, co najważniejsze. Bez spinki i długich treningów. Chodź ze mną - poprowadzę Cię do formy życia!

Jak działa platforma?

Od razu po rejestracji otrzymujesz pełen dostęp do bazy 300 treningów i szkoleń, uporządkowanych w 13 tematycznych kursów na wygodnej platformie, tak byś z łatwością wybrała swój punkt START i zaczęła wspierać swoje ciało zdrowym ruchem.

Twoja motywacja nie słabnie dzięki tematycznym wyzwaniom, które zmieniają się KAŻDEGO MIESIĄCA. Dodatkowy dostęp do grupy wsparcia i stały kontakt ze mną pomaga Ci w trudniejszych chwilach.

Poza treningami na platformie znajdziesz także webinary (również z fizjoterapeutkami), byś lepiej zrozumiała zachodzące procesy w ciele i wiedziała, co jest najważniejsze - trenując mądrze, widzisz efekty szybciej.

Dostęp jest abonamentowy, więc jesteś tak długo, jak potrzebujesz. Możesz iść swoim tempem i dopasować treningi do swoich potrzeb. Dodatkowe plany treningowe pomagają Ci ćwiczyć pod kątem wybranych priorytetów.

Możesz dołączyć na każdym etapie ciąży i po porodzie (również w połogu). W zależności od treningu możesz potrzebować: gum miniband, dużej piłki (w ciąży), długiej gumy lub rajstop, piłeczki do rolowania lub do tenisa, rolera, piłki do pilatesu lub poduszki.

Dołącz zanim majowa akcja-motywacja „Plenerowe rozruchy” zniknie z platformy:

Dni
Godziny
Minuty

Dołącz do platformy treningowej i naładuj baterie odżywczym ruchem

Niezależnie od swojego etapu, już po pierwszym tygodniu ćwiczeń odczujesz:

Zajrzyj do wnętrza platformy treningowej NAŁADUJ BATERIE i już poczuj to dobro płynące ze wspólnych treningów!

Sprawdź, jakie dokładnie moduły znajdziesz na platformie. W każdym module znajdziesz od 10 do 40 lekcji z treningami i webinarami, trwającymi od 10 do 40 minut. Poza stałymi modułami na platformie znajdziesz też tematyczną akcję-motywację, która zmienia się każdego miesiąca. KALENDARZ AKCJI NA 2024 MOŻESZ SPRAWDZIĆ TUTAJ.

1. CIĄŻA - FUNDAMENTY

2. CIĄŻA - BRZUCH I MDM

3. CIĄŻA - MOBILITY

4. CIĄŻA - WZMACNIANIE

5. PRZYGOTOWANIE DO PORODU

6. WSPARCIE W POŁOGU

7. LOW PRESSURE FITNESS

8. MOCNY BRZUCH

9. MDM & POŚLADKI

10. ZDROWY KRĘGOSŁUP

11. TRENING FUNKCJONALNY

12. WZMACNIANIE Z MINIBAND

13. INTENSYWNE WZMACNIANIE

Dlaczego możesz mi zaufać?

Nazywam się Helena Ignatowska, jestem trenerką personalną, specjalizuję się w treningu medycznym kobiet w ciąży i po porodzie oraz w treningu funkcjonalnym mięśni brzucha i dna miednicy. Jestem instruktorką innowacyjnej metody treningowej Low Pressure Fitness (level 1 & 2), która bardzo skutecznie wzmacnia mięśnie głębokie i pomaga kobietom szybciej wracać do sportu.

Dzięki moim treningom zbudujesz sprawne ciało, dające radość, lekkość i swobodę życia. Nawet jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży, tuż po porodzie, zmagasz się z rozejściem mięśni brzucha czy nietrzymaniem moczu.

Wierzę w to, że każda mama i przyszła mama może czuć się lekko, sprawnie i pewnie siebie.

By robić, to co kocha i żyć w pełni!

Na co dzień prowadzę treningi indywidualne dla kobiet w ciąży i po porodzie w moim kameralnym studio treningowym w Sopocie. Organizuję aktywne weekendowe wyjazdy dla mam, treningowe warsztaty dla kobiet, szkolę innych specjalistów oraz sama wciąż się rozwijam i uczę od najlepszych. Praca „na żywo” pozwala mi wyłapywać błędy w technice treningowej, obserwować efekty Klientek, ale też weryfikować swoje metody w praktyce. Dzięki temu ćwiczysz ze sprawdzonym planem i pomimo, że nie ma mnie obok Ciebie, doskonale wiem, na co powinnaś zwrócić uwagę w danym ćwiczeniu i jakie są najczęściej popełniane błędy.

Prywatnie jestem mamą dwójki Maluchów – Majki i Janka. Doświadczyłam na sobie ciąży zagrożonej, przedwczesnego porodu, dochodzenia do siebie po nagłym cesarskim cięciu, a także rozejścia mięśni brzucha i ogromnego bólu kręgosłupa.

Dlatego tak dobrze rozumiem moje Klientki. I dlatego też w moich treningach króluje świadomy i wspierający ruch – odżywczy nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Po to by każda, nawet najbardziej zmęczona mama czy przyszła mama, mogła poczuć się lepiej w swoim ciele, zapomnieć o bólu i ograniczeniach, odzyskać wolność i móc z radością robić wszystko to, co kocha!

Sprawdź, gdzie się szkoliłam:

Jestem instruktorką fitness od 2010 r. Ukończyłam kurs trenera personalnego prowadzony przez Akademię Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz kurs trenera medycznego kobiet w ciąży i po porodzie prowadzony przez Katarzynę Witek – Sokołowską i Izabelę Dembińską. Jestem instruktorką metody Low Pressure Fitness – skończyłam kurs level 1 & 2 prowadzony przez Becky Keller z USA oraz Annę Łukasik.

Jestem również po wielu innych specjalistycznych szkoleniach m.in.: 

Na platformie znajdziesz także świetne fizjoterpeutki uroginekologiczne:

Joanna Badach

Jest mgr fizjoterapii i terapeutką uroginekologiczną certyfikowaną przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Odbyła staż w Oslo z zakresu fizjoterapii w problemach dna miednicy. Współpracuje ze szkołami rodzenia, pracuje zarówno na oddziale położnictwa, jak i w prywatnym gabinecie. W programie opowiada o mięśniach brzucha w ciąży i po porodzie, oraz o wertykalnych pozycjach porodowych.

Anna Szwedzik

Jest mgr fizjoterapii i terapeutką uroginekologiczną certyfikowaną przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Zajmuje się rehabilitacją i profilaktyką uroginekologiczną - zarówno w Szpitalu, jak i prywatnym gabinecie. Prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży (także w ramach szkoły rodzenia) i po porodzie. W programie opowiada o tym, jak dbać o zdrowie mięśni dna miednicy w ciąży, po cięciu cesarskim oraz porodzie naturalnym.

Dołącz teraz i skorzystaj z majowej akcji-motywacji ROZRUCH W PLENERZIE zanim zniknie z platformy!

Dni
Godziny
Minuty

Wybierz najlepszą opcję dla siebie:

ABONAMENT MIESIĘCZNY

129 zł

DOSTĘP PÓŁROCZNY

649 zł

DOSTĘP PÓŁROCZNY + MENTORING

929 zł

Najczęstsze pytania

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną (w każdym momencie).

Nie powinnaś ćwiczyć w ciąży, jeśli cierpisz na niektóre rodzaje chorób serca i płuc, niewydolność szyjki macicy, jesteś w ciąży mnogiej z czynnikami ryzyka przedwczesnego porodu, masz łożysko przodujące po 26 tc, masz wysokie ciśnienie krwi wywołane ciążą (lub stan przedrzucawkowy) lub ciężką niedokrwistość.

Przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz prowadzący ciążę – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Warto wspomnieć, że według najnowszych wytycznych (takie jest stanowisko m.in. the Society for Maternal-Fetal Medicine z 2021 r.) odchodzi się od tzw. „reżimu łóżkowego” nawet w przypadku ciąż zagrożonych – mówi się o tym, że większe ryzyko niesie rezygnacja z aktywności.

Jeśli Twój lekarz prowadzący nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to treningi pro-zdrowotne, a nie robienie formy życia. Czasami lekarze kojarzą ćwiczenia ze zwykłym fitnessem i skakaniem na stepach – natomiast w moim programie dla kobiet w ciąży ćwiczymy po to, by być zdrowymi i sprawnymi mamami. Także jeśli tylko Twoja ciąża przebiega prawidłowo, możesz zacząć nawet w pierwszym trymestrze!

Według wytycznych WHO i ACOG jeśli nie masz żadnych medycznych przeciwwskazań to powinnaś zacząć JAK NAJSZYBCIE po porodzie (tak, jeszcze w połogu), ale oczywiście ta aktywność  powinna być dopasowana do danego etapu. W połogu bardzo ważne, by ruch wspierał naturalną regenerację ciała, by go nie przeciążyć, a delikatnie wspierać.

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną W KAŻDYM MOMENCIE – również w pierwszym trymestrze.

Natomiast przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz prowadzący ciążę – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Ćwiczenia w programie są bardzo różnorodne, podzielone pod kątem potrzeb danego trymestru. Naszym celem jest poprawa zdrowia i utrzymanie sprawności, a nie robienie formy życia. W pierwszym trymestrze znajdziesz spokojniejsze treningi, wtedy też warto popracować nad postawą ciała, oddechem i lepszą mobilnością – to pomoże Ci przejść całą ciążę o wiele lżej  gładko wejść w macierzyństwo!

Jeśli Twój lekarz prowadzący nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to treningi pro-zdrowotne, a nie standardowy fitness.

Tak, na platformie znajdziesz podejście z treningu medycznego, który zakłada wspieranie najsłabszych obszarów ciała, które mogą mieć wpływ na główny problem. Takie całościowe podejście sprawia, że treningi będą świetnym uzupełnieniem terapii z fizjoterapeutką lub jej kontynuacją. Przyniosą Ci szybkie efekty nie tylko w lepszym samopoczuciu, ale również w zmniejszeiu objawów!

Tak, wybierając subskrypcję jesteś w programie tylko tyle, ile potrzebujesz. Na platformie kursowej masz dostęp do swojego konta, zamówień i subskrypcji – w każdym momencie możesz ją anulować. 

Pewnie! Nawet wykupując dostęp do platformy tylko na miesiąc nadal możesz wesprzeć woje ciało! Rozluźnić i nauczyć się oddechu pod kątem porodu, posłuchać od fizjoterapeutki, co robić po porodzie, poznać ćwiczenia rehabilitacyjne na połóg, które pozwolą Ci szybciej „wrócić do siebie”. Poza tym na platformie znajdziesz cały dział z „podstawami”, które warto wypracować niezależnie od etapu ciąży – czyli oddech, postawa ciała, nawyki ruchowe. To da Ci moc na przyszłość!

Pamiętaj też o module połogowym – moje Kursantki bardzo chwalą sobie dostęp do programu w momencie porodu, bo mogły od razu zacząć odpowiednio wspierać ciało, by potem szybciej wrócić do formy!

  • Brak przeciwwskazań lekarskich do podjęcia aktywności fizycznej
  • Mata lub dywan i kawałek podłogi
  • w ciąży przyda Ci się duża piłka
  • mały sprzęt domowy: gumy miniband (małe pętle o różnym oporze, do kupienia w każdym sklepie sportowym), małe hantle lub butelki z wodą, roler (wałek do rolowania), twarda piłeczka (może być taka dla psa), długa guma lub para rajstop elastycznych, piłka do pilatesu lub lekka dziecięca

Tak! Ćwiczenia są bardzo różnorodne, dopasowane do różnych sytuacji, potrzeb danego etapu życia. Wiele z nich to spokojna praca nad podstawami sprawnego ciała, więc jest to dla Ciebie świetny wstęp, żeby na spokojnie zacząć pracować nad lepszą kondycją.

 

Formy płatności są elektroniczne z tego względu, że dostęp do wszystkich materiałów przyznawany jest automatycznie od razu po dokonaniu zapłaty – dzięki temu nie musisz czekać na „ręczne” zaksięgowanie płatności i zastanawiać się, kiedy będziesz miała dostęp. Elektroniczne formy płatności umożliwiają systemowi natychmiastowe nadawanie dostępu – a więc wykupujesz dostęp i od razu go otrzymujesz i możesz w tym samym momencie zaczynać ćwiczenia. 

Jeśli bardzo zależy Ci na przelewie tradycyjnym, to napisz na maila kontakt@naladujbaterie.pl, to prześlę Ci dane do przelewu i będziesz mogła w ten sposób opłacić dostęp w przypadku opcji z góry na 6 miesięcy.

Dołącz do sprawnych mam i naładuj baterie siłą odżywczego ruchu!

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.