fbpx

Gratuluję, bezpłatny poradnik zaraz do Ciebie poleci!

Ale nie zamykaj jeszcze tej strony!

Przygotowałam dla Ciebie coś superfajnego, co pomoże Ci zadbać o Twój brzuch po ciąży, już tu i teraz, w trakcie ciąży.

Zostań tutaj ze mną i sprawdź ofertę warsztatów online „Odczaruj rozejście mięśni brzucha”, dostępną tylko na tej stronie za jedyne 45 zł jeszcze przez:

Days     Godzin     Minut     Sekund    

Warsztaty w wersji on-line możesz zamówić tylko tutaj – tej oferty nie znajdziesz w moim sklepie!

Skorzystaj i zamień swoje 10 minut dziennie w profilaktykę rozejścia mięśni brzucha i szybszy powrót do formy po porodzie! Warsztaty w wersji na żywo odbywają się cyklicznie w Gdyni i cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a ich cena wynosi 140 zł – tylko w ciągu najbliższych 30 minut możesz skorzystać z tak niskiej ceny i otrzymać tak dużo cennej wiedzy za jedyne 45 zł!

Przeczytaj poniżej, co znajdziesz w warsztatch:

Warsztaty online dla kobiet w ciąży "Odczaruj rozejście mięśni brzucha"

dostęp od razu po zakupie!

Obawiasz się, w jakim stanie będzie Twój brzuch po ciąży? 

Słyszałaś, że z rozejściem mięśni brzucha nie da się nic zrobić w czasie ciąży?

Prawda jest taka, że to właśnie teraz - w ciąży - możesz zrobić dla siebie najwięcej!

Mimo tego, że brakuje energii i pewnie jedyne, na co masz ochotę, to sen.

Mimo tego, że brzuch i tak urośnie, a pewnych procesów nie zahamujesz.

Mimo tego, że wydaje się, że jeszcze jest tyyyyle czasu, by o siebie zadbać.

Tak, mimo to - każda chwila wspierającego ruchu w ciąży ma znaczenie dla Twojego brzucha i zaprocentuje po porodzie!

Zainwestuj w swoje zdrowe i sprawne ciało teraz, gdy potrzebuje ono największego wsparcia

Jestem doświadczoną trenerką medyczną specjalizującą się w usprawnianiu mięśni brzucha, a także... mamą po dwóch cięciach cesarskich. Możesz mi wierzyć, że:

Wiem, że w ciąży często brakuje sił, by zabrać się za ćwiczenia – dlatego warsztaty to idealny moment, by łatwiej i mądrzej zacząć!

Niezależnie od etapu ciąży, po udziale w warsztatach zyskasz:

Praktyczną wiedzę, jak wspierać ciało w ciąży i po porodzie, by poprawić regenerację mięśni brzucha

Spokój w głowie, luz w ciele, lepszą pracę mięśni brzucha - a to wszystko minimalnym nakładem czasu!

Lepszą postawę ciała i nawyki ruchowe, które będą wspierać Twój brzuch w ciąży i po porodzie

Odkryj moc świadomego ruchu w ciąży, który zajmie Ci tylko chwilę, a doda ogrom energii i sił - których tak bardzo teraz potrzebujesz

Sprawdź opinie moich Kursantek i skorzystaj z warsztatów!

Jesteś gotowa zadbać o sprawne ciało zanim dziecko wypełni Twój świat?

Skorzystaj ze specjalnej oferty i zacznij działać już teraz – bo każda chwila świadomego ruchu w ciąży ma znaczenie. 

Days     Godzin     Minut     Sekund    

"odczaruj rozejście mięśni brzucha"

Warsztaty online - nagranie + ćwiczenia
140
45 zł dostęp na rok
  • - 60 min praktycznej wiedzy, która pomoże Ci zadbać o mięśnie brzucha jeszcze na etapie ciąży
  • - Zestaw prostych ćwiczeń, które całościowo poprawią zdrowie i sprawność Twojego centrum
  • - Wiedza oparta na badaniach naukowych i aktualnym podejściu do profilaktyki DRA
  • - Ćwiczenia dokładnie omówione i nagrane pojedynczo, żebyś wiedziała jak je wykonać i poczuć jak najlepiej
  • - Cenne wskazówki na bazie trenerskiego doświadczenia w korekcji rozejścia mięśni brzucha
  • - Roczny dostęp do platformy, dzięki czemu możesz wracać do ćwiczeń nawet po porodzie!
powrót do formy po ciąży
Trener personalny Gdynia
Dlaczego warto mi zaufać?

Nazywam się Helena Ignatowska, jestem trenerem medycznym kobiet w ciąży i po porodzie.

Ale przede wszystkim, jestem mamą dwójki Maluchów – Majki i Janka. I pamiętam dobrze, kiedy w ciąży jedyne na co miałam ochotę, to… po prostu iść spać.

A jednak – przekonałam się na sobie, że mimo zerowej energii, wystarczy już 5 minut dobrze dobranych ćwiczeń, żeby wspomóc funkcjonowanie ciała i poprawić samopoczucie!

Przy drugiej ciąży poczułam też, jak bardzo odpowiednie ćwiczenia ciążowe przekładają się na powrót brzucha do formy po porodzie – nawet jeśli na horyzoncie szykuje się cesarskie cięcie!

Właśnie na bazie swoich osobistych doświadczeń połączonych z trenerską wiedzą powstały warsztaty ODCZARUJ ROZEJŚCIE MIĘŚNI BRZUCHA, które pomagają przyszłym mamom zadbać o swoje ciało i pozbyć się ciążowych obaw.

Ukończyłam kurs trenera medycznego w ciąży i po porodzie prowadzony przez Katarzynę Witek – Sokołowską oraz Izabelę Dembińską, a także specjalistyczne szkolenia m.in. „Ćwiczenia w korekcji rozejścia mięśni brzucha (DRA)” czy „Taping w treningu”.

Najczęstsze pytania

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną (w każdym momencie).

Nie powinnaś ćwiczyć w ciąży, jeśli cierpisz na niektóre rodzaje chorób serca i płuc, niewydolność szyjki macicy, jesteś w ciąży mnogiej z czynnikami ryzyka przedwczesnego porodu, masz łożysko przodujące po 26 tc, masz wysokie ciśnienie krwi wywołane ciążą (lub stan przedrzucawkowy) lub ciężką niedokrwistość.

Przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz prowadzący ciążę – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Warto wspomnieć, że według najnowszych wytycznych (takie jest stanowisko m.in. the Society for Maternal-Fetal Medicine z 2021 r.) odchodzi się od tzw. „reżimu łóżkowego” nawet w przypadku ciąż zagrożonych – mówi się o tym, że większe ryzyko niesie rezygnacja z aktywności.

Jeśli Twój lekarz prowadzący nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to treningi pro-zdrowotne, a nie robienie formy życia. Czasami lekarze kojarzą ćwiczenia ze zwykłym fitnessem i skakaniem na stepach – natomiast ćwiczenia w profilaktyce rozejścia mięśni brzucha to typowe ćwiczenia pro-zdrowotne. Także jeśli tylko Twoja ciąża przebiega prawidłowo, możesz zacząć nawet w pierwszym trymestrze!

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną W KAŻDYM MOMENCIE – również w pierwszym trymestrze.

Natomiast przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz prowadzący ciążę – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Ćwiczenia na warsztatach są bardzo delikatne i skupione na poprawie funkcjonowania mięśni brzucha. Naszym celem jest poprawa zdrowia i utrzymanie sprawności, a nie robienie formy życia. Pierwszy trymestr to idealny moment, by spokojnie popracować nad postawą ciała, oddechem i lepszą mobilnością – właśnie te elementy znajdziesz na warsztatach!

Jeśli Twój lekarz prowadzący nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to ćwiczenia pro-zdrowotne, a nie standardowy fitness.

Pewnie! Nawet, jeśli masz już spore rozejście w ciąży, to ćwiczenia i wiedza z warsztatów sprawdzi się też jako element korekcji rozejścia po porodzie! Szczególnie, że temat rozejścia jest mocno demonizowany i kobiety zupełnie nie wiedzą co robić po porodzie, by sobie nie zaszkodzić.

  • Brak przeciwskazań do aktywności fizycznej w ciąży – uzgodnione z lekarzem prowadzącym
  • Mata lub dywan, długa guma lub bandaż elastyczny/ rajstopy, poduszka 
  • Wygodny strój, nie krępujący ruchów

Tak! Nawet jeśli nigdy nic nie ćwiczyłaś – to jest idealna opcja, by zacząć. Szczególnie, że każde ćwiczenie jest bardzo obszernie wytłumaczone, a wykonanie dopasowane indywidualnie. To dla Ciebie świetny wstęp, żeby na spokojnie zacząć pracować nad lepszą sprawnością.

 
Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.