fbpx

Wiesz, że ruch w ciąży pomaga zachować zdrowe ciało.

Ale czy wiesz, jak ćwiczyć, by gładko wejść w macierzyństwo i zostać sprawną mamą?

To właśnie jest misją programu on-line „Sprawna Mama”!

Wiem jednak, że w ciąży trudno zebrać się do ćwiczeń...

A do tego wszyscy dookoła zachęcają, żeby odpoczywać, bo jeszcze zdążysz się zmęczyć…

Z jednej strony przecież lubisz ruch i tęsknisz za aktywnością, a z drugiej – znalezione w sieci ćwiczenia „ciążowe” nie dają Ci satysfakcji.

Lepiej nie mogłaś trafić. W programie „Sprawna Mama” pomogę Ci przygotować się do nowej roli i naładuję Twoje baterie energią odżywczego ruchu! 

Uwierz mi - wystarczy 15 minut dobrze dobranych ćwiczeń każdego dnia, żeby poczuć różnicę! Zamknij oczy i wyobraź sobie, że dzięki małym zmianom: 

Ból pleców i uczucie ciężkich nóg znikają

Masz energię na przeżycie ciąży tak, jak chcesz

Czujesz się sprawnie i lekko, mimo rosnącego brzucha

Odzyskujesz spokój i pewność siebie

Obejrzyj film i sprawdź, jak zostać Sprawną Mamą:

Program Sprawna Mama wyróżnia przemyślana ścieżka działania od fundamentów sprawnego ciała, dzięki czemu możesz dołączyć w dowolnym momencie ciąży.

Stworzyłam ją przy wsparciu fizjoterapeutek uroginekologicznych. Połączyłyśmy nasze siły, wiedzę i doświadczenie, żeby ciąża, poród i połóg były dla Ciebie łatwiejsze i żebyś weszła w macierzyństwo z dobrą energią. I to niewielkim nakładem czasu!

Wyrusz w podróż, która odmieni Twoje spojrzenie na aktywność fizyczną i sprawi, że będzie Cię ona wspierać w przygodzie, jaką jest macierzyństwo.

Dołącz do programu i zostań Sprawną Mamą

Niezależnie od etapu ciąży, już po 4 tygodniach odczujesz:

Dlaczego warto dołączyć do programu Sprawna Mama? 

Sprawdź opinie moich Kursantek i naładuj baterie!

Zajrzyj do środka programu "Sprawna Mama" i przekonaj się, ile dobrego dla ciała możesz zrobić w ciąży!

Sprawdź, jakie moduły znajdziesz w programie. W każdym module znajdziesz 4-10 treningów i lekcji merytorycznych, trwających od 10 do 40 minut.

Tylko teraz: możesz wykupić dostęp do poszczególnych modułów na 3 miesiące za 215 zł!

1. WIEDZA NA START

2. FUNDAMENTY

3. ODŻYWCZY RUCH

4. SPRAWNY BRZUCH I MDM

5. PORANNY ROZRUCH

6. ROZLUŹNIANIE NA NOC

7. NAWYKI RUCHOWE

8. ZDROWY KRĘGOSŁUP

9. MOBILITY & AUTOMASAŻ

10. ROZLUŹNIANIE I ROZCIĄGANIE

11. WZMACNIANIE NÓG I POŚLADKÓW

12. WZMACNIANIE RAMION

13. WZMACNIANIE CAŁEGO CIAŁA

14. PRZYGOTOWANIE DO PORODU

15. WSPARCIE W POŁOGU

Dlaczego możesz nam zaufać?
Helena Ignatowska trenerka personalna Gdynia

Jestem trenerką personalną, specjalizuję się w treningu medycznym kobiet w ciąży i po porodzie, treningu funkcjonalnym mięśni brzucha i dna miednicy z wykorzystaniem technik hipopresyjnych.

Na co dzień pracuję w klinice fizjoterapii w Gdyni Orłowo Medstacja i prowadzę treningi indywidualne z dojazdem do Klientek np. w przypadku ciąży zagrożonej. Organizuję również stacjonarne warsztaty treningowe dla kobiet w ciąży. Dzięki codziennej praktyce „na żywo” doskonale znam potrzeby i problemy kobiet w ciąży. To doświadczenie pozwoliło mi stworzyć program on-line, który pomaga cieszyć się sprawnym i zdrowym ciałem kobietom, które nie mają możliwości spotkać się ze mną osobiście. 

Prywatnie jestem mamą dwójki Maluchów – Majki i Janka. Doświadczyłam na sobie ciąży zagrożonej, przedwczesnego porodu, problemów po cesarskim cięciu i rozejścia mięśni brzucha. Te trudne doświadczenia pomogły mi jeszcze mocniej uwrażliwić się na potrzeby i bolączki kobiet.

Na bazie osobistych przeżyć połączonych z trenerską wiedzą i doświadczeniem w pracy z kobietami w ciąży powstał program SPRAWNA MAMA, który pomaga przyszłym mamom cieszyć się sprawnym ciałem i wejść gładko w macierzyństwo. Króluje w nim świadomy i wspierający ruch – odżywczy nie tylko dla ciała, ale i dla ducha.

Ukończyłam m.in. kurs „Treningu medycznego w ciąży i po porodzie” prowadzony przez Katarzynę Witek – Sokołowską oraz Izabelę Dembińską oraz wiele innych specjalistycznych szkoleń:

Joanna Badach

Jest mgr fizjoterapii i terapeutką uroginekologiczną certyfikowaną przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Odbyła staż w Oslo z zakresu fizjoterapii w problemach dna miednicy. Współpracuje ze szkołami rodzenia, pracuje zarówno na oddziale położnictwa, jak i w prywatnym gabinecie. W programie opowiada o mięśniach brzucha w ciąży i po porodzie, oraz o wertykalnych pozycjach porodowych.

Anna Szwedzik

Jest mgr fizjoterapii i terapeutką uroginekologiczną certyfikowaną przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Zajmuje się rehabilitacją i profilaktyką uroginekologiczną - zarówno w Szpitalu, jak i prywatnym gabinecie. Prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży (także w ramach szkoły rodzenia) i po porodzie. W programie opowiada o tym, jak dbać o zdrowie mięśni dna miednicy w ciąży, po cięciu cesarskim oraz porodzie naturalnym.

Jesteś gotowa zadbać o sprawne ciało zanim dziecko wypełni Twój świat?

Wybierz najlepszą opcję dla siebie:

SUBSKRYPCJA MIESIĘCZNA

145 zł

DOSTĘP 3-MIESIĘCZNY

345 zł

DOSTĘP 10-MIESIĘCZNY

685 zł

Możesz również wykupić 3-miesięczny dostęp do poszczególnych modułów w kursie!

Zamów kompleksową opiekę i otrzymaj wideo-poradnik "Ruszaj się lepiej na co dzień"!

Przestaniesz przeciążać ciało w codziennych czynnościach

Nauczysz się wzmacniać ciało na co dzień, nawet gdy nie starczy Ci sił na trening

Będziesz utrwalać dobre efekty ćwiczeń z programem, by były jeszcze lepsze!

Najczęstsze pytania

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną (w każdym momencie).

Nie powinnaś ćwiczyć w ciąży, jeśli cierpisz na niektóre rodzaje chorób serca i płuc, niewydolność szyjki macicy, jesteś w ciąży mnogiej z czynnikami ryzyka przedwczesnego porodu, masz łożysko przodujące po 26 tc, masz wysokie ciśnienie krwi wywołane ciążą (lub stan przedrzucawkowy) lub ciężką niedokrwistość.

Przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz prowadzący ciążę – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Warto wspomnieć, że według najnowszych wytycznych (takie jest stanowisko m.in. the Society for Maternal-Fetal Medicine z 2021 r.) odchodzi się od tzw. „reżimu łóżkowego” nawet w przypadku ciąż zagrożonych – mówi się o tym, że większe ryzyko niesie rezygnacja z aktywności.

Jeśli Twój lekarz prowadzący nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to treningi pro-zdrowotne, a nie robienie formy życia. Czasami lekarze kojarzą ćwiczenia ze zwykłym fitnessem i skakaniem na stepach – natomiast w moim programie dla kobiet w ciąży ćwiczymy po to, by być zdrowymi i sprawnymi mamami. Także jeśli tylko Twoja ciąża przebiega prawidłowo, możesz zacząć nawet w pierwszym trymestrze!

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną W KAŻDYM MOMENCIE – również w pierwszym trymestrze.

Natomiast przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz prowadzący ciążę – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Ćwiczenia w programie są bardzo różnorodne, podzielone pod kątem potrzeb danego trymestru. Naszym celem jest poprawa zdrowia i utrzymanie sprawności, a nie robienie formy życia. W pierwszym trymestrze znajdziesz spokojniejsze treningi, wtedy też warto popracować nad postawą ciała, oddechem i lepszą mobilnością – to pomoże Ci przejść całą ciążę o wiele lżej  gładko wejść w macierzyństwo!

Jeśli Twój lekarz prowadzący nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to treningi pro-zdrowotne, a nie standardowy fitness.

Tak, wybierając subskrypcję jesteś w programie tylko tyle, ile potrzebujesz. Na platformie kursowej masz dostęp do swojego konta, zamówień i subskrypcji – w każdym momencie możesz ją anulować. 

Jeśli więc martwisz się, jak długo będziesz korzystać z programu, to skorzystaj z opcji miesięcznego dostępu. Jeśli natomiast jesteś zmotywowana i wiesz, że chcesz przejść ciążę sprawnie i wesprzeć ciało po porodzie, to zdecydowanie polecam dostęp z góry na 10 miesięcy, bo wychodzi to o wiele korzystniej.

Pewnie! Nawet wykupując dostęp do platformy tylko na miesiąc nadal możesz wesprzeć woje ciało! Rozluźnić i nauczyć się oddechu pod kątem porodu, posłuchać od fizjoterapeutki, co robić po porodzie, poznać ćwiczenia rehabilitacyjne na połóg, które pozwolą Ci szybciej „wrócić do siebie”. Poza tym na platformie znajdziesz cały dział z „podstawami”, które warto wypracować niezależnie od etapu ciąży – czyli oddech, postawa ciała, nawyki ruchowe. To da Ci moc na przyszłość!

Pamiętaj też o dziale połogowym – moje Kursantki bardzo chwalą sobie dostęp do programu w momencie porodu, bo mogły od razu zacząć odpowiednio wspierać ciało, by potem szybciej wrócić do formy!

 
  • Zgoda lekarska, mata lub dywan, kawałek podłogi, duża piłka. Żeby w pełni skorzystać polecam też:
  • gumy miniband (małe pętle o różnym oporze, do kupienia w każdym sklepie sportowym)
  • małe hantle lub butelki z wodą
  • roler (wałek do rolowania)
  • twarda piłeczka (może być taka dla psa)
  • długa guma lub para rajstop elastycznych

W przypadku jakichkolwiek problemów (np. rozejście spojenia łonowego, nietrzymanie moczu, przepukliny), powinnaś być pod opieką fizjoterapeuty i wspólnie z nim dobierać ćwiczenia. Jeśli terapia pomaga, Ty czujesz się pewnie, a Twój fizjoterapeuta zgadza się na ogólną aktywność fizyczną – zapraszam!

 

Tak! Ćwiczenia są bardzo różnorodne, dopasowane do różnych sytuacji, potrzeb danego trymestru. Wiele z nich to spokojna praca nad podstawami sprawnego ciała, więc jest to dla Ciebie świetny wstęp, żeby na spokojnie zacząć pracować nad lepszą kondycją.

 

Nie, są to dwie zupełnie odrębne rzeczy. Na szkole rodzenia ćwiczenia to tylko część wszystkich zajęć i są one skoncentrowane głównie na pozycjach porodowych, sposobie oddychania w poszczególnych fazach, współpracy z partnerem. Szkoła rodzenia to ogólna wiedza okołoporodowa – umówienie pielęgnacji noworodka, procedur szpitalnych, karmienia piersią itd. 

Natomiast w programie skupiasz się tylko na swoim ciele i ruchu. W części dotyczącej przygotowania do porodu znajdziesz ćwiczenia oddechowe (niektóre mogą być podobne jak ze szkoły rodzenia), mobilizacje miednicy, naukę świadomego rozluźniania, relaksacje mięśni dna miednicy, mobilizacje żeber, przepony, kręgosłupa – a więc zajmujemy się tylko ruchem, ale w o wiele szerszym wymiarze niż w szkole rodzenia, nie tylko pod kątem samego stricte porodu, ale też świadomej pracy z ciałem i wsparcia po porodzie.

Formy płatności są elektroniczne z tego względu, że dostęp do wszystkich materiałów przyznawany jest automatycznie od razu po dokonaniu zapłaty – dzięki temu nie musisz czekać na „ręczne” zaksięgowanie płatności i zastanawiać się, kiedy będziesz miała dostęp. Elektroniczne formy płatności umożliwiają systemowi natychmiastowe nadawanie dostępu – a więc wykupujesz dostęp i od razu go otrzymujesz i możesz w tym samym momencie zaczynać ćwiczenia. 

Jeśli bardzo zależy Ci na przelewie tradycyjnym, to napisz na maila (kontakt@naladujbaterie.pl), to prześlę Ci dane do przelewu i będziesz mogła w ten sposób opłacić dostęp w przypadku opcji z góry na 3 lub 10 miesięcy.

Dołącz do sprawnych mam i naładuj baterie siłą odżywczego ruchu!

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.