fbpx

Warsztaty dla kobiet w ciąży "Odczaruj rozejście mięśni brzucha" - GDYNIA 07/10/23 (sobota) 18:00-20:00

Obawiasz się, w jakim stanie będzie Twój brzuch po ciąży? 

Słyszałaś, że z rozejściem mięśni brzucha nie da się nic zrobić w czasie ciąży?

Prawda jest taka, że to właśnie teraz - w ciąży - możesz zrobić najwięcej! Przekonaj się sama na warsztatach dla kobiet w ciąży:

Profilaktyka rozejścia mięśni brzucha to całościowe wsparcie mięśni brzucha i dna miednicy w okresie ciąży

Wystarczy 15 minut dziennie, by poprawić sprawność i funkcję Twoich mięśni brzucha.

Ćwiczenia profilaktyczne będą świetnym startem zdrowej aktywności, jeśli jeszcze nie ćwiczyłaś.

Pozbędziesz się obaw, poczujesz siłę i sprawczość - przekonasz się, że masz wpływ masz na swoje ciało!

Zainwestuj w swoje zdrowe i sprawne ciało teraz, gdy potrzebuje ono największego wsparcia

Jestem doświadczoną trenerką medyczną specjalizującą się w usprawnianiu mięśni brzucha, a także... sama jestem po dwóch ciążąch zagrożonych i cięciach cesarskich.

Możesz mi wierzyć – rozejście mięśni brzucha to nie jest skutek ciąży. To efekt całościowych zmian w Twoim ciele. Nie masz wpływu na geny, ale masz ogromny wpływ na szereg innych czynników – i właśnie tym zajmiemy się na warsztatach.

Niezależnie od etapu ciąży, po udziale w warsztatach zyskasz:

Praktyczną wiedzę, jakiego ruchu potrzebuje Twój brzuch, by szybko zregenerować się po porodzie.

Spokój w głowie i pewność siebie, bo z ćwiczeniami z warsztatów żadne rozejście Ci nie straszne.

Lepszą postawę ciała, nawyki oddechowe i ruchowe, które będą wspierać Twój brzuch w ciąży i po porodzie.

Samodzielną umiejętność aplikacji kinesiotapingu, czyli taśm wspomagających mięśnie brzucha w ciąży i po porodzie.

To nie wszystko! Nie tylko odkryjesz moc świadomego ruchu w ciąży, który doda Ci energii - poznasz także inne przyszłe mamy, takie jak Ty. Kameralna grupa pozwoli Ci czuć się komfortowo i w pełni skorzystać z moich indywidualnych wskazówek.

Sprawdź opinie moich Kursantek i skorzystaj z warsztatów!

Jesteś gotowa zadbać o sprawne ciało zanim dziecko wypełni Twój świat?

Sprawdź szczegóły, przeczytaj regulamin warsztatów i zarezerwuj miejsce.

Nie odkładaj decyzji na ostatnią chwilę, bo każda chwila świadomego ruchu w ciąży ma znaczenie. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona – do maksymalnie 10 osób.

WARSZTATY "odczaruj rozejście mięśni brzucha" 07/10/23 18-20:00

Gdynia Śródmieście, ul. Szkolna 10/4
PLN 150
 • - 2h praktycznej wiedzy, w tym aż 50 min ćwiczeń i 20 min nauki tapingu
 • - Wiedza oparta na badaniach naukowych i aktualnym podejściu do profilaktyki DRA
 • - Cenne wskazówki na bazie trenerskiego doświadczenia w korekcji rozejścia mięśni brzucha
 • - Zestaw ćwiczeń profilaktycznych dopasowanych indywidualnie do danej osoby
 • - Nauka samodzielnego zakładania taśm do kinesiotapingu i instrutaż zdejmowania
 • - Materiały do których, będziesz mogła wacać - skrypt i rozpiska ćwiczeń
 • - Na miejscu: maty, sprzęt do ćwiczeń, taśmy do kinesiotapingu
powrót do formy po ciąży
Helena Ignatowska trenerka personalna Gdynia
Dlaczego warto mi zaufać?

Nazywam się Helena Ignatowska, jestem trenerką medyczną kobiet w ciąży i po porodzie.

Specjalizuję się w profilaktyce i korekcji rozejścia mięśni brzucha oraz w treningu funkcjonalnym mięśni brzucha i dna miednicy z wykorzystaniem technik hipopresyjnych. Dzięki temu pomagam kobietom cieszyć się aktywnym życiem i sprawnym ciałem – nawet jeśli borykają się z obniżeniem narządów rodnych, nietrzymaniem moczu czy rozejściem mięśni brzucha.

Pracuję w klinice fizjoterapii Medstacja w Gdyni, gdzie współpracuję z fizjoterapeutkami uroginekologicznymi. Dojeżdżam także na konsultacje domowe w Trójmieście oraz pomagam kobietom poprzez programy i konsultacje on-line. 

Prywatnie jestem mamą dwójki Maluchów – Majki i Janka. Doświadczyłam na sobie życia w ciąży zagrożonej, pełnego stresu i obaw, codziennych zastrzyków w brzuch, przedwczesnego porodu, powrotu do sprawności po cesarskim cięciu, a także… rozejścia mięśni brzucha.

Właśnie na bazie swoich osobistych doświadczeń połączonych z trenerską wiedzą powstały warsztaty ODCZARUJ ROZEJŚCIE MIĘŚNI BRZUCHA, które pomogą Ci zadbać o swoje ciało bez spinki i zakazów, pozbyć się ciążowych obaw i cieszyć się sprawnym brzuchem w ciąży i po porodzie.

Ukończyłam kurs trenera medycznego w ciąży i po porodzie prowadzony przez Katarzynę Witek – Sokołowską oraz Izabelę Dembińską, a także inne specjalistyczne szkolenia m.in. „Ćwiczenia w korekcji rozejścia mięśni brzucha (DRA)” czy „Taping w treningu”.

Najczęstsze pytania

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną (w każdym momencie).

Nie powinnaś ćwiczyć w ciąży, jeśli cierpisz na niektóre rodzaje chorób serca i płuc, niewydolność szyjki macicy, jesteś w ciąży mnogiej z czynnikami ryzyka przedwczesnego porodu, masz łożysko przodujące po 26 tc, masz wysokie ciśnienie krwi wywołane ciążą (lub stan przedrzucawkowy) lub ciężką niedokrwistość.

Przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz prowadzący ciążę – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Warto wspomnieć, że według najnowszych wytycznych (takie jest stanowisko m.in. the Society for Maternal-Fetal Medicine z 2021 r.) odchodzi się od tzw. „reżimu łóżkowego” nawet w przypadku ciąż zagrożonych – mówi się o tym, że większe ryzyko niesie rezygnacja z aktywności.

Jeśli Twój lekarz prowadzący nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to treningi pro-zdrowotne, a nie robienie formy życia. Czasami lekarze kojarzą ćwiczenia ze zwykłym fitnessem i skakaniem na stepach – natomiast ćwiczenia w profilaktyce rozejścia mięśni brzucha to typowe ćwiczenia pro-zdrowotne. Także jeśli tylko Twoja ciąża przebiega prawidłowo, możesz zacząć nawet w pierwszym trymestrze!

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną W KAŻDYM MOMENCIE – również w pierwszym trymestrze.

Natomiast przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz prowadzący ciążę – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Ćwiczenia na warsztatach są bardzo delikatne i skupione na poprawie funkcjonowania mięśni brzucha. Naszym celem jest poprawa zdrowia i utrzymanie sprawności, a nie robienie formy życia. Pierwszy trymestr to idealny moment, by spokojnie popracować nad postawą ciała, oddechem i lepszą mobilnością – właśnie te elementy znajdziesz na warsztatach!

Jeśli Twój lekarz prowadzący nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to ćwiczenia pro-zdrowotne, a nie standardowy fitness.

Pewnie! Nawet, jeśli masz już spore rozejście w ciąży, to ćwiczenia i wiedza z warsztatów sprawdzi się też jako element korekcji rozejścia po porodzie! Szczególnie, że temat rozejścia jest mocno demonizowany i kobiety zupełnie nie wiedzą co robić po porodzie, by sobie nie zaszkodzić.

 • Zgoda lekarska na ćwiczenia (chodzi o potwierdzenie braku przeciwskazań do aktywności fizycznej w ciąży)
 • Ręcznik na matę, lub jeśli wolisz – własna mata
 • Wygodny strój, nie krępujący ruchów
 • Skarpetki (ćwiczymy bez butów)

Tak! Nawet jeśli nigdy nic nie ćwiczyłaś – to jest idealna opcja, by zacząć. Szczególnie, że każde ćwiczenie jest bardzo obszernie wytłumaczone, a wykonanie dopasowane indywidualnie. To dla Ciebie świetny wstęp, żeby na spokojnie zacząć pracować nad lepszą sprawnością.

 
Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.