fbpx

Jak mieć płaski brzuch po porodzie jak Ania?

IMG_8551

Co to za przewrotny tytuł i do tego zdjęcie jak jakaś modelka? Zabieg celowy!

Bo zazwyczaj wygląda to tak: przed ciążą cały czas gdzieś lecimy, robimy mniejsze lub większe kariery, uczymy się, rozwijamy możliwości. A ciało? Ma nam służyć w tym zabieganym życiu i nie bierzemy innej opcji pod uwagę.

Zachodzimy w ciążę – i tutaj część osób się zatrzymuje (i super!), ale większość jednak leci dalej. Bo trzeba pozamykać wszystko w pracy, bo jeszcze mieszkanie trzeba przygotować, tyle rzeczy do ogarnięcia, gdzie przy tym znaleźć czas na potrzeby ciała?

Po porodzie pochłania nas nowa sytuacja. Czas leci jak szalony, dni mijają w tempie ekspresowym. Ciało już troszkę się buntuje, kręgosłup zazwyczaj daje o sobie znać. Ale póki nie ma tragedii, to odkładamy na potem, bo jest przecież tyle ważniejszych spraw na głowie!

I mija tak więcej lub mniej czasu i stwierdzamy, że idzie lato i fajnie by było pozbyć się brzucha.

I pojawia się pytanie – dlaczego mój brzuch jest taki wystający, a Ania już po porodzie miała płaski brzuch?! Co to za sprawiedliwość?!

I zaczyna się porównywanie tego nieszczęsnego wyglądu. Jak to jest, że jest to dla nas tak silny bodziec? Posłuchaj w kolejnym odcinku podcastu:

 

Wygląd vs zdrowie – co jest dla nas silniejszą motywacją? Idealnie obrazuje to przykład z mojej pracy, kiedy prowadziłam zajęcia w Fitness klubie:

 Na intensywnych zajęciach jak Cross i Tabata miałam zawsze sporo młodych mam, które chciały „zgubić brzuch” po ciąży. Bardzo to były fajne i zmotywowane dziewczyny, ale zazwyczaj… ciało po prostu nie było gotowe. A ja, jako świeżo upieczony freak zdrowego treningu funkcjonalnego, również w kontekście ciąży, ambitnie dawałam ćwiczenia zastępcze, aby oszczędzić powłoki brzucha, kręgosłup i mięśnie dna miednicy. Chciałam dobrze, ale efekt był odwrotny „Niech Pani mi pozwoli te brzuszki robić, ja tu przyszłam spalić właśnie ten brzuch!”

Z kolei na prozdrowotnym Zdrowym Kręgosłupie miałam głównie mamy trochę większych dzieci. I zazwyczaj okazywało się, że w sumie to plecy bolą je już od urodzenia dziecka…

 Ten przykład idealnie obrazuje, co jest dla nas mocniejszym bodźcem (a przynajmniej bywa dla części z nas – i to nie tylko KOBIET!)

 Ah ten płaski brzuch po porodzie jak Ania – mam wrażenie, że marzenie wielu, wielu mam. Ale pamiętajmy, że to tylko to co NA ZEWNĄTRZ. Nie wiemy, co się kryje w środku. A może zamiast płaskiego brzucha lepiej pomarzyć o mocnym brzuchu, który pięknie stabilizuje nasze ciało, żeby się dało robić samolot z Maluszkiem bez szwanku dla mięśni dna miednicy i kręgosłupa?

Sprawne ciało po ciąży w miesiąc i to bez długich treningów na siłowni?

Zapisz się do mojej listy e-mail i odbierz bezpłatnie pierwszy rozdział – sprawdź, jak ćwiczyć bezpiecznie i skutecznie!

.

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy trening. Dołącz do bezpłatnej grupy na Facebook’u, gdzie dzielę się praktyczną wiedzą i nie zapomnij pobrać bezpłatnych materiałów, które mam dla Ciebie w prezencie!

 

To tyle na dziś, mam nadzieję, że baterie podładowane! 💪

Dobrego dnia,

Hela | @naladujbaterie

P.s. Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Hela

Zapisz się po bezpłatny planer "Powrót do formy krok po kroku" i dowiedz się, jak wrócić do formy bezpiecznie i skutecznie - bez długich treningów!

.
Odwiedź mnie na instagramie
Hela Ignatowska
Hela Ignatowska

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy ruch, którego uczę w moich programach treningowych.

Czytaj dalej
Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.