O mnie

Helena Ignatowska – Treningi personalne – Warszawa

Nazywam się Hela Ignatowska, jestem trenerem personalnym, certyfikowanym ekspertem oceny funkcjonalnej FMS (Functional Movement System), instruktorem sportu w dyscyplinie fitness oraz instruktorem Cross Training’u. Moja praca to moja pasja, to świadomy wybór, nie stałam się trenerem z przypadku – „bo tak wyszło”. Moja droga do bycia trenerem była dość kręta – kochałam sport od zawsze, w szkole trenowałam biegi długodystansowe, ale kontuzja na pewien czas wykluczyła mnie z wszelkich aktywności i sprawiła, że musiałam zrezygnować ze studiów na Akademii Wychowania Fizycznego.

Zaczęłam więc układać sobie życie bez sportu, zmieniłam kierunek studiów na Biologię i planowałam bardziej „naukową” karierę. Ciągle jednak mi czegoś brakowało, rozpoczęłam więc przygodę z treningiem siłowym, żeby załatać pustkę po treningach biegowych. Odkryłam Cross Training i urzekła mnie jego różnorodność i wszechstronność, znów całkowicie dałam się pochłonąć 🙂 Tym razem jednak podeszłam do tematu bardziej świadomie – poprawna technika i praca nad prawidłowymi zakresami ruchu stały się dla mnie najważniejsze, zgłębiałam temat profilaktyki kontuzji w sporcie, poszerzałam wiedzę o prawidłowych wzorcach ruchowych. Siedzenie za biurkiem zaczęło mi coraz bardziej doskwierać, czułam, że moje miejsce jest gdzie indziej, i mimo, że wiele energii poświęciłam na to, żeby znaleźć się w miejscu gdzie wtedy byłam, podjęłam decyzję porzucenia korporacyjnych wygód na rzecz robienia tego co kocham.

Nie żałuję tej decyzji ani trochę i spełniam się zarażając innych pasją do aktywnego trybu życia. Wciąż się rozwijam, uwielbiam zdobywać nową wiedzę, którą potem przekazuję podopiecznym, uczestniczę więc w licznych szkoleniach i warsztatach. W treningu ważna jest dla mnie różnorodność ćwiczeń i indywidualne podejście, bo nie ma dwóch takich samych osób i nawet, gdy cele są te same to droga do realizacji zawsze będzie inna. Czujnym okiem sprawdzam technikę wykonywanych ćwiczeń i zawsze na pierwszym miejscu stawiam zdrowie. Do treningu podchodzę holistycznie – dlatego praca ze mną to nie tylko wykonywanie ćwiczeń ukierunkowanych na wzmocnienie danych grup mięśniowych, ale również takich, które poprawią mobilność, kontrolę motoryczną i wzorce ruchowe. W celu przywrócenia równowagi mięśniowej posługuję się m.in. technikami rozluźniania powięziowego, masażem tkanek głębokich, czy też ćwiczeniami oddechowymi, korekcyjnymi i aktywującymi mięśnie głębokie.

Pracuję nie tylko z indywidualnymi klientami, ale jestem też instruktorem zajęć grupowych, takich jak Cross Training, Tabata, Mobility, Zdrowy Kręgosłup, Płaski Brzuch czy Stretching. Jeśli chcesz mnie poznać osobiście, to zapraszam na zajęcia oraz na siłownię do sieci Zdrofit 🙂

Ukończone kursy i szkolenia:

Kurs instruktora rekreacji ruchowej – Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej
Kurs instruktora dyscypliny sportu fitness – Polska Akademia Sportu
Kurs trenera personalnego – Akademia Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego
Cross Training Level 1 – Akademia Mistrzostwa Sportowego
Cross Training Level 2 – Akademia Mistrzostwa Sportowego
Mobilność, stabilność i wzorce ruchowe – Centrum Szkoleń Sportowych
Wywiad i ocena funkcjonalna oraz ich wykorzystanie w treningu – Akademia Zdrofit
Sport Nutrition. Ketogenic & Carb Cycling – Premium Sport Academy
Mobilność w treningu siłowym – Athletic Development Academy
Olympic Weightlifting – Akademia Zdrofit
Sports Anatomy – Premium Sport Academy
Zdrowy kręgosłup – Akademia Zdrofit
Biohacking Level 1 – Feldman Nutrition
Trening medyczny w ciąży i po porodzie – Goodmove
Ocena funkcjonalna – Functional Movement System (FMS)
Trening mięśni dna miednicy – AeroActiv
Aktywność osób 60+ – Akademia Zdrofit
Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym – Projekt Masaż
Taping w treningu – Akademia Zdrofit