fbpx

Jak mogę Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące moich kursów, wypełnij poniższy formularz, a skontaktuję się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Możesz też napisać email: kontakt@naladujbaterie.pl

Administratorem podanych danych osobowych jest Helena Ignatowska, ul Dembińskiego 33/A17 81-237 Gdynia, NIP: 9512215530 REGON:382656670. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu wysłania wiadomości e-mail. Użytkownikowi przysługuje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także usunięcia. Użytkownik ma także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także do przenoszenia danych. Dane będą przechowywane przez okres trwania hostingu strony internetowej. W przypadku uznania, że dane są przetwarzane w sposób niezgodny z prawem przysługuje skarga do organu nadzorczego. Kontakt z administratorem: kontakt@naladujbaterie.pl

Najczęstsze pytania

Na trening personalny możemy umówić się u Ciebie w domu na obszarze Wejherowo – Gdańsk lub raz w miesiącu w Warszawie. Szczegóły indywidualnej opieki treningowej znajdziesz TUTAJ. Jeśli nie jesteś pewna, czy zgramy się terminami, to możesz najpierw napisać do mnie na kontakt@naladujbaterie.pl.

Stacjonarnie pracuję w klinice fizjoterapii Medstacja w Gdyni Orłowo – prowadzę tam treningi indywidualne oraz kameralne grupy. Wolne miejsca i możliwe terminy sprawdzisz pod numerem 518 330 089.

Jeśli mieszkasz w innej lokalizacji, możemy umówić się na trening personalny on-line. Szczegóły sprawdzisz TUTAJ, w razie pytań skorzystaj z formularza kontaktowego.

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną (w każdym momencie).

Nie powinnaś ćwiczyć w ciąży, jeśli cierpisz na niektóre rodzaje chorób serca i płuc, niewydolność szyjki macicy, jesteś w ciąży mnogiej z czynnikami ryzyka przedwczesnego porodu, masz łożysko przodujące po 26 tc, masz wysokie ciśnienie krwi wywołane ciążą (lub stan przedrzucawkowy) lub ciężką niedokrwistość.

Przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Warto wspomnieć, że według najnowszych wytycznych (takie jest stanowisko m.in. the Society for Maternal-Fetal Medicine z 2021 r.) odchodzi się od tzw. „reżimu łóżkowego” nawet w przypadku ciąż zagrożonych – mówi się o tym, że większe ryzyko niesie rezygnacja z aktywności.

Jeśli Twój lekarz nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to treningi pro-zdrowotne, a nie robienie formy życia. Czasami lekarze kojarzą ćwiczenia ze zwykłym fitnessem i skakaniem na stepach – natomiast w moim programie dla kobiet w ciąży ćwiczymy po to, by być zdrowymi i sprawnymi mamami. Także jeśli tylko Twoja ciąża przebiega prawidłowo, możesz zacząć nawet w pierwszym trymestrze!

Do końca! Nawet tuż przed porodem możesz pomóc swojemu ciału – rozluźnić i nauczyć się oddechu pod kątem porodu, posłuchać rad fizjoterapeutki, co robić po porodzie, poznać ćwiczenia rehabilitacyjne na połóg, które pozwolą Ci szybciej „wrócić do siebie”. Ważne, aby ćwiczenia dopasować odpowiednio do trymestru i swojego samopoczucia i możesz działać nawet do samego porodu 🙂 I dokładnie takie materiały czekają na Ciebie w programie grupowym dla kobiet w ciąży “Sprawna mama”!

Według wytycznych World Health Organization (WHO) zaleca się, by wszystkie kobiety w ciąży bez przeciwskazań  do aktywności fizycznej podejmowały regularną aktywność fizyczną przez cały okres ciąży. Badania naukowe jednoznacznie wskazują na korzyści aktywności takie jak zmniejszenie ryzyka cięcia cesarskiego, nietrzymania moczu czy też depresji.

Od razu! Tutaj znów warto powołać się na wytyczne WHO. Tak na prawdę im wcześniej, tym lepiej – ale najważniejsze, żebyś czuła się na siłach i nie czuła presji.

Oczywiście nie mam też tu na myśli tutaj “tradycyjnych” ćwiczeń – tuż po porodzie najważniejsza jest regeneracja i wszystkie ćwiczenia trzeba dobierać ostrożnie, żeby wspierać ciało w tym trudnym dla niego czasie. Natomiast odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne wdrożone jeszcze w połogu mogą znacząco przyspieszyć m.in. regenerację mięśni brzucha czy dna miednicy, dzięki czemu o wiele szybciej wrócisz do formy!

Od razu po porodzie możesz zacząć korzystać z “Programu 30 dni – sprawne ciało po ciąży”, w którym znajdziesz m.in. ćwiczenia rehabilitacyjne na czas połogu. Jak to powiedziała moja Kursantka “ten program powinni obowiązkowo dawać każdej kobiecie w szpitalu po porodzie!”

Tak, jak najbardziej – ale pamiętaj, że w połogu najważniejsza jest regeneracja. Natomiast ciało w tym czasie jest bardzo “plastyczne” i odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne mogą znacząco przyspieszyć m.in. regenerację mięśni brzucha czy dna miednicy, dzięki czemu o wiele szybciej wrócisz do formy!

Dlatego w “Programie 30 dni – sprawne ciało po ciąży” znajdziesz specjalny dodatek na czas połogu oraz pierwsze ćwiczenia rehabilitacyjne dla mięśni brzucha.

Wystający brzuch po ciąży to o wiele bardziej złożony problem niż samo osłabienie mięśni brzucha. Dlatego nie wystarczy zwykłe wzmacnianie brzucha! Żeby mieć jak najlepsze efekty zacznij po porodzie od “Programu 30 dni – sprawne ciało po ciąży”, a następnie przejdź do programu ćwiczeń dla mam “Mocny brzuch & proste plecy”, w którym usprawnisz mięśnie brzucha w pełnym wymiarze – tak, by mieć jak najlepsze rezultaty oszczędzając czas.

Spalanie tkanki tłuszczowej zachodzi podczas ujemnego bilansu energetycznego – czyli mówiąc wprost musisz więcej spalać niż zjadać 🙂 Program, w którym spalisz najwięcej kalorii to trzecia część programu ćwiczeń dla mam “20 minut do lepszej formy”, w której jest coraz więcej elementów dynamicznych. Ważne jednak, abyś do tego etapu doszła stopniowo, wzmacniając ciało etap po etapie – dzięki temu będziesz mogła bezpiecznie spalać ponadprogramowe kilogramy. A więc – jeśli jesteś po porodzie, zacznij od “Programu 30 dni – sprawne ciało po ciąży”, przejdź przez „Mocny brzuch & proste plecy”, a potem po kolei wzmacniaj się z treningami z programu “20 minut do lepszej formy”.

Wszystkie moje programy i kursy cechuje maksymalna oszczędność czasu – bo jako mama dwójki wymagających Maluchów, wiem dobrze, jak to jest nie mieć czasu totalnie na nic. Minimum czasu jakie musisz wygospodarować to ok 15-20 minut. A więc z całej doby to jest dosłownie chwilka (choć wiem, że czasem nawet o tę chwilkę jest ciężko…), którą zamieniasz na swoje sprawne ciało!

Powiem tak – krócej się po prostu nie da!

Nie jest, najlepszy czas jest zawsze TERAZ 🙂

Jeśli od porodu minęło ponad rok, zacznij od kursu „Mocny brzuch & proste plecy”. Dzięki niemu zyskasz sprawne centrum, czyli fundament zdrowego i sprawnego ciała. To będzie też solidna baza do wszystkich aktywności!

Jeśli będziesz chciała kontynuować, żeby wrócić do jeszcze lepszej formy, przejdź do krótkich treningów funkcjonalnych dla mam w programie “20 minut do lepszej formy”. Krótkie, ale konkretne treningi, dopasowane do potrzeb mam pozwolą wrócić Ci do formy bez spinki i wielkich wyrzeczeń.

Tak 🙂 Na samym początku “Programu 30 dni – sprawne ciało po ciąży” badamy właśnie mięśnie brzucha – nie tylko rozejście, ale również ich funkcję (co wbrew pozorom jest ważniejsze niż sam odstęp pomiędzy częściami mięśnia prostego brzucha). A więc jeśli zdiagnozowałaś u siebie sama rozejście, to będziesz miała okazję jeszcze to zweryfikować.

Jeśli Twoje obawy się potwierdzą, polecam Ci jednak treningi indywidualne – przynajmniej na początku, by nauczyć się poprawnej aktywacji mięśni brzucha, by wspomóc obkurczanie brzucha i zamykanie rozejścia.

Rozejście mięśni brzucha jest złożonym problem i może mieć różne przyczyny. Dobrze dobrane ćwiczenia, które uderzają konkretną przyczynę i monitorowanie ich wykonania to podstawa terapii rozejścia. 

Jeśli jesteś z Gdyni, Trójmiasta, Warszawy – to możesz skorzystać z treningu medycznego z dojazdem do domu. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Newsletter

Chcesz dostawać porcję cotygodniowej inspiracji i pozytywnej motywacji do zadbania o swoje zdrowe i sprawne ciało?

Dołącz do mojej ekipy aktywnych kobiet!

W każdy piątek dzielę się przemyśleniami na temat zdrowego podejścia do bycia aktywną, zdrową i świadomą ciała. Będąc w ekipie dowiesz się też jako pierwsza o wszelkich nowościach i specjalnych ofertach!

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.