fbpx

Jak mogę Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące moich kursów, wypełnij poniższy formularz, a skontaktuję się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Możesz też napisać email: kontakt@naladujbaterie.pl

Administratorem podanych danych osobowych jest Helena Ignatowska, ul Dembińskiego 33/A17 81-237 Gdynia, NIP: 9512215530 REGON:382656670. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu wysłania wiadomości e-mail. Użytkownikowi przysługuje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także usunięcia. Użytkownik ma także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także do przenoszenia danych. Dane będą przechowywane przez okres trwania hostingu strony internetowej. W przypadku uznania, że dane są przetwarzane w sposób niezgodny z prawem przysługuje skarga do organu nadzorczego. Kontakt z administratorem: kontakt@naladujbaterie.pl

Najczęstsze pytania

Na trening personalny możemy umówić się w moim kameralnym studio w Sopocie (Kamienny Potok), przy ul. Małopolskiej 18. Wyjątkowo dojeżdżam również do domu do Klientek, które nie są w stanie dojechać do mnie.

Jeśli mieszkasz poza Trójmiastem, możemy umówić się na trening personalny on-line.

Szczegóły treningów sprawdzisz TUTAJ, w razie pytań skorzystaj z formularza kontaktowego.

Według wytycznych American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jeśli jesteś zdrowa, a Twoja ciąża przebiega normalnie możesz kontynuować lub ROZPOCZĄĆ regularną aktywność fizyczną (w każdym momencie).

Nie powinnaś ćwiczyć w ciąży, jeśli cierpisz na niektóre rodzaje chorób serca i płuc, niewydolność szyjki macicy, jesteś w ciąży mnogiej z czynnikami ryzyka przedwczesnego porodu, masz łożysko przodujące po 26 tc, masz wysokie ciśnienie krwi wywołane ciążą (lub stan przedrzucawkowy) lub ciężką niedokrwistość.

Przeciwskazania do aktywności fizycznej w ciąży może stwierdzić tylko lekarz – dlatego, zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, czy nie występuje u Ciebie żadne z nich.

Warto wspomnieć, że według najnowszych wytycznych (takie jest stanowisko m.in. the Society for Maternal-Fetal Medicine z 2021 r.) odchodzi się od tzw. „reżimu łóżkowego” nawet w przypadku ciąż zagrożonych – mówi się o tym, że większe ryzyko niesie rezygnacja z aktywności.

Jeśli Twój lekarz nie popiera aktywności w ciąży, a nie masz przeciwskazań – warto wytłumaczyć lekarzowi, o jakie ćwiczenia chodzi i że są to treningi pro-zdrowotne, a nie robienie formy życia. Czasami lekarze kojarzą ćwiczenia ze zwykłym fitnessem i skakaniem na stepach – natomiast w moim programie dla kobiet w ciąży ćwiczymy po to, by być zdrowymi i sprawnymi mamami. Także jeśli tylko Twoja ciąża przebiega prawidłowo, możesz zacząć nawet w pierwszym trymestrze!

Do końca! Nawet tuż przed porodem możesz pomóc swojemu ciału – rozluźnić i nauczyć się oddechu pod kątem porodu, posłuchać rad fizjoterapeutki, co robić po porodzie, poznać ćwiczenia rehabilitacyjne na połóg, które pozwolą Ci szybciej „wrócić do siebie”. Ważne, aby ćwiczenia dopasować odpowiednio do trymestru i swojego samopoczucia i możesz działać nawet do samego porodu 🙂 I dokładnie takie materiały czekają na Ciebie w module „Przygotowanie do porodu” na platformie treningowej dla mam i przyszłych mam. Szczegóły platformy sprawdzisz TUTAJ.

Według wytycznych World Health Organization (WHO) zaleca się, by wszystkie kobiety w ciąży bez przeciwskazań  do aktywności fizycznej podejmowały regularną aktywność fizyczną przez cały okres ciąży. Badania naukowe jednoznacznie wskazują na korzyści aktywności takie jak zmniejszenie ryzyka cięcia cesarskiego, nietrzymania moczu czy też depresji.

Od razu! Tutaj znów warto powołać się na wytyczne WHO. Tak na prawdę im wcześniej, tym lepiej – ale najważniejsze, żebyś czuła się na siłach i nie czuła presji.

Oczywiście nie mam też tu na myśli tutaj “tradycyjnych” ćwiczeń – tuż po porodzie najważniejsza jest regeneracja i wszystkie ćwiczenia trzeba dobierać ostrożnie, żeby wspierać ciało w tym trudnym dla niego czasie. Natomiast odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne wdrożone jeszcze w połogu mogą znacząco przyspieszyć m.in. regenerację mięśni brzucha czy dna miednicy, dzięki czemu o wiele szybciej wrócisz do formy!

Od razu po porodzie możesz zacząć korzystać z modułu na czas połogu na platformie treningowej dla mam i przyszłych mam – w którym znajdziesz m.in. ćwiczenia rehabilitacyjne na czas połogu. Jak to powiedziała moja Kursantka “to powinno być obowiązkowo rozdawane każdej kobiecie w szpitalu po porodzie!”

Szczegóły platformy treningowej sprawdzisz TUTAJ.

Tak, jak najbardziej – ale pamiętaj, że w połogu najważniejsza jest regeneracja. Natomiast ciało w tym czasie jest bardzo “plastyczne” i odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne mogą znacząco przyspieszyć m.in. regenerację mięśni brzucha czy dna miednicy, dzięki czemu o wiele szybciej wrócisz do formy!

Dlatego w module połogowym na platformie treningowej dla mam i przyszłych mam znajdziesz m.in. ćwiczenia rehabilitacyjne dla mięśni brzucha. Szczegóły platformy znajdziesz TUTAJ.

Wystający brzuch po ciąży to o wiele bardziej złożony problem niż samo osłabienie mięśni brzucha. Dlatego nie wystarczy zwykłe wzmacnianie brzucha! Żeby mieć jak najlepsze efekty zapraszam Cię na platformę treningową dla mam i przyszłych mam, gdzie znajdziesz kompletny plan działania dla sprawnego brzucha.

Przechodzisz według niego przez kolejne moduły na platformie:

  • od połogu
  • poprzez naukę metody Low Pressure Fitness dla sprawnych mięśni głębokich
  • kurs „Sprawny brzuch” i przywracanie funkcji mięśni brzucha oraz wzmacnianie
  • aż do całościowego wzmacniania ciała w ruchu globalnym

Takie działanie pozwoli Ci skutecznie poprawić wygląd brzucha bez obawy o pogorszenie rozejścia mięśni brzucha czy przeciążenie mięśni dna miednicy. Szczegóły platformy sprawdź TUTAJ.

Spalanie tkanki tłuszczowej zachodzi podczas ujemnego bilansu energetycznego – czyli mówiąc wprost musisz więcej spalać niż zjadać 🙂

Na końcu platformy treningowej dla mam i przyszłych mam znajdziesz intensywniejsze moduły, w których spalisz najwięcej kalorii. Ważne jednak, abyś do tego etapu doszła stopniowo, wzmacniając ciało etap po etapie – dzięki temu będziesz mogła bezpiecznie spalać ponadprogramowe kilogramy.

Dlatego działaj z platformą krok po kroku, przechodząc moduł po module i dopiero gdy poczujesz, że Twoje ciało dobrze sobie radzi w ćwiczeniach przejdź do tych bardziej zaawansowanych.

Szczegóły platformy znajdziesz TUTAJ.

Wszystkie moje treningi na platformie treningowej cechuje maksymalna oszczędność czasu – bo jako mama dwójki wymagających Maluchów, wiem dobrze, jak to jest nie mieć czasu totalnie na nic. Minimum czasu jakie musisz wygospodarować to ok 15-20 minut. A więc z całej doby to jest dosłownie chwilka (choć wiem, że czasem nawet o tę chwilkę jest ciężko…), którą zamieniasz na swoje sprawne ciało!

Powiem tak – krócej się po prostu nie da!

Nie jest, najlepszy czas jest zawsze TERAZ 🙂

Zapraszam Cię na platformę treningową, na której znajdziesz treningi krok po kroku usprawniające ciało – niezależnie od tego, kiedy urodziłaś. Zacznij od modułu Low Pressure Fitness – to innowacyjna metoda, której jeszcze kilka lat temu w ogóle w Polsce nie było. Świetnie wzmacnia mięśnie głębokie, poprawia postawę ciała i wspiera w terapii nietrzymania moczu.

Tak, treningi na platformie skupiają się na odpowiedniej pracy core, więc będą wspierać Cię w korekcji rozejścia. 

Natomiast przy rozejściu polecam Ci treningi indywidualne – przynajmniej na początku, by nauczyć się poprawnej aktywacji mięśni brzucha, by wspomóc obkurczanie brzucha i zamykanie rozejścia.

Rozejście mięśni brzucha jest złożonym problem i może mieć różne przyczyny. Dobrze dobrane ćwiczenia, które uderzają konkretną przyczynę i monitorowanie ich wykonania to podstawa terapii rozejścia. 

Szczegóły treningów indywidualnych znajdziesz TUTAJ.

Newsletter

Chcesz dostawać świeżą porcję inspiracji i pozytywnej motywacji do zadbania o swoje sprawne ciało?

Dołącz do mojej ekipy aktywnych kobiet!

W co drugi piątek dzielę się przemyśleniami na temat zdrowego podejścia do bycia aktywną, zdrową i świadomą ciała. Będąc w ekipie dowiesz się też jako pierwsza o wszelkich nowościach i specjalnych ofertach!

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.