fbpx

Jak zrzucić brzuch po ciąży – 5 najczęstszych błędów

IMG_9141

Kliknij tutaj i przesłuchaj cały podcast lub przeczytaj poniżej:

Temat brzucha jest zawsze bardzo na czasie. Trenerzy prześcigają się w kolejnych ćwiczeniach typu „turbo spalanie” brzucha, a trenujący uwielbiają czuć to piekielne palenie mięśni brzucha. Hmmm tylko dlaczego on uparcie nie chce zejść mimo tych ćwiczeń?

Jeśli jesteś na moim blogu już jakiś czas, to wiesz, że podejście do treningu mam bardziej „funkcjonalne” niż „sylwetkowe”, ale rozumiem, że jak już ćwiczymy, to chciałoby się widzieć również ten efekt wizualny. Dlaczego czasami tak nie jest? Ćwiczymy, staramy się, a to nadal nie do końca tak wygląda, jak byśmy chciały?

Zobacz 5 najczęściej popełnianych błędów:

1. ZŁA TECHNIKA ĆWICZEŃ – podstawa przy wzmacnianiu brzucha to ustawienie klatki piersiowej i miednicy. Jeśli będzie nieprawidłowe, to brzuch będzie „rozciągnięty” i zamiast się wzmacniać, możesz przeciążyć – np. kręgosłup.

2. ZŁY DOBÓR ĆWICZEŃ – konieczne jest dobranie odpowiednich ćwiczeń do etapu, na którym jesteś. Zbyt szybkie wdrożenie zaawansowanych ćwiczeń może osłabić mięśnie głębokie, które tworzą Twój wewnętrzny gorset, ściągając brzuch.

3. POSTAWA CIAŁA I NAWYKI RUCHOWE POZA TRENINGIEM – pamiętaj, że ćwiczenia to tylko mały urywek dnia. Ogromne znaczenie ma również to, co robisz na co dzień – jak chodzisz, wstajesz, nosisz dziecko. 

4. NIEPRAWIDŁOWY WZORZEC ODDYCHANIA – dla głębokich mięśni tułowia niezbędna jest odpowiednia praca przepony. Jeśli żyjemy w biegu najczęściej oddychamy górą klatki piersiowej, blokując pracę przepony.

5. BRAK SYSTEMATYCZNOŚCI – wiem, że to trudna sprawa z dzieckiem, też się z tym zmagam, kiedy wszelkie plany można sobie wsadzić gdzieś 🙂 Rada? Ja i moje Klientki z powodzeniem stosujemy metodę krótkich, ale regularnych treningów!

Widzisz któryś błąd u siebie? Napraw go i działaj skutecznie!

Warto poświęcić chwilę i przemyśleć swoje ćwiczenia, żeby faktycznie przynosiły Ci świetne efekty i mnóstwo energii, a nie były czymś, co „powinnaś” zrobić. Na dłuższą metę będzie Ci ciężko cokolwiek osiągnąć, jeśli każde podejście do ćwiczeń to walka ze sobą i myślenie, że może to bez sensu i lepiej usiąść i odpocząć…

Działaj z głową, nie na „łapu-capu” – ćwiczenia powinny wpisywać się w Twoje zwykłe-niezwykłe, codzienne życie i przekładać się bezpośrednio na Twoją rzeczywistość, pomagać Ci w życiowych wyzwaniach, a nie być tylko kolejnym wyzwaniem 🙂

Jeśli też chcesz wreszcie cieszyć się świetną formą, mimo, że masz milion obowiązków na głowie to mam dla Ciebie rozwiązanie!

„Program ćwiczeń dla zabieganych Mam” to krótkie, ale efektywne treningi budujące nie tylko sprawność, ale i świadomość ciała!

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy trening. Dołącz do bezpłatnej grupy na Facebook’u, gdzie dzielę się praktyczną wiedzą i nie zapomnij pobrać bezpłatnych materiałów, które mam dla Ciebie w prezencie!

 

To tyle na dziś, mam nadzieję, że baterie podładowane! 💪

Dobrego dnia,

Hela | @naladujbaterie

P.s. Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Hela

Zapisz się po bezpłatny planer "Powrót do formy krok po kroku" i dowiedz się, jak wrócić do formy bezpiecznie i skutecznie - bez długich treningów!

.
Odwiedź mnie na instagramie
Hela Ignatowska
Hela Ignatowska

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy ruch, którego uczę w moich programach treningowych.

Czytaj dalej
Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.