Brzuch po ciąży – ogarnij go z głową!

Jak-ogarnac-brzuch-po-ciazy-Naladuj-baterie-z-Hela

Czy Twój brzuch po ciąży też wygląda tak, jakbyś nadal była w ciąży?

Nie martw się, to normalne. Jednak możesz go ogarnąć i wcale nie potrzebujesz do tego długich i męczących treningów – przeczytaj wpis i dowiedz się jak zrobić to z głową!

„Czułam się okropnie, miałam wrażenie, że mój brzuch po ciąży jest jeszcze większy niż przed! Wzdęty, obolały, jakby nie mój… Na dodatek dziewczyna, która była razem ze mną na sali, śmigała jakby w ogóle nie rodziła, a jej brzuch był 5 razy mniejszy niż mój. A kiedy położna skwitowała – było wziąć się w garść i urodzić naturalnie, a tak to się teraz będzie męczyć z takim brzuchem – po prostu rozpłakałam się.”
Author

To nie jest wcale odosobniona historia.

Słyszę podobne doświadczenia od wielu kobiet. Piszą często na IG, że nikomu się nie przyznają, bo przecież mamie „nie wypada” martwić się o swój wygląd. Są załamane odbiciem w lustrze, ale w dobie #bodypositive przecież nie wypada mówić takich rzeczy.

Brzuch po ciąży staje się czymś wstydliwym, czymś, co należy ukrywać pod oversize’owymi koszulkami.

I jak to jest, że inne matki tydzień po porodzie wrzucają zdjęcia, na których wyglądają jakby nigdy nie były w ciąży…

Pamiętaj jednak, że to co widzisz na zdjęciach w social media wcale nie jest czymś „normalnym”!

Uwierz, że u większości kobiet po porodzie brzuch po ciąży wygląda tak, jakby ktoś nadal tam siedział – nawet u osób aktywnych!

Zresztą zobacz sama, jak wyglądał mój brzuch po drugim porodzie.

Aktywny tryb życia i dobre nawyki ruchowe pomagają oczywiście szybciej wrócić do formy, ale to nie jest tak, że na drugi dzień po cesarce śmigałam już radośnie z płaskim brzuchem. Ale… jak widać żyję i mam się dobrze, więc jeśli jesteś w ciąży – nie ma czego się bać!

Naladuj-baterie-brzuch-po-ciazy-6-tygodni-metamorfoza
Brzuch-po-ciazy-odczaruj-go
Z drugiej strony – to, że to jest normalne, nie znaczy, że nic nie można z tym zrobić!
.

Jak więc zabrać się za ćwiczenia na brzuch po ciąży?

I tutaj na pomoc przybywa mój „Program 30 dni – sprawne ciało po ciąży„, czyli wsparcie dla ciała po porodzie. Wypełniony po brzegi świadomym ruchem, abyś mogła cieszyć się zdrowym i sprawnym ciałem po ciąży! 

Po pierwsze, nie patrz na swoje ciało przez pryzmat „niedoskonałości”. Spójrz na nie, jako na swojego wiernego kompana, który wspiera Cię każdego dnia. I pomyśl, co możesz dla niego zrobić i jak możesz mu podziękować!

A nie ma nic lepszego dla Twojego ciała niż świadomy, odżywczy ruch. Ruch, który nie ma na celu „zrzucenie” brzucha, ale odżywienie, usprawnienie mięśni, przywrócenie im funkcji. A wygląd przyjdzie w bonusie!

Tylko… Jak to zrobić z małym dzieckiem? Skąd wziąć siły, energię i czas na taki ruch?

Wiem, że kiedy pada się wieczorami po całym dniu, to fajny brzuch po ciąży staje się kosmosem…

Jednak dobra wiadomość jest taka, że nie potrzebujesz żadnych długich treningów, żeby ogarnąć brzuch po ciąży!

Nie musisz zbierać sił, żeby zacząć ćwiczyć. Nie musisz robić wielkich postanowień, zaczynać od poniedziałku i zmieniać całego swojego życia. 

Wystarczy, że znajdziesz 15 minut dla siebie i spędzisz je na macie w świadomy sposób. Ta chwila napędzi Cię na resztę dnia i pomoże Twojemu ciału ruszać się lepiej.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia będą realnie wspierać Cię w codziennych wyzwaniach, a Ty będziesz czuła się lepiej w swoim ciele każdego dnia!

No to lecimy – zacznij od podstaw i zobacz, jak poprawił się Twój brzuch po ciąży!

W tym wpisie przygotowałam dla Ciebie zadanie do wykonania – chciałabym abyś zobaczyła, że klucz do sprawnego ciała to nie jest zajeżdżanie się na fitnessie. Zadanie to pomoże Ci zobaczyć, od czego warto ZACZĄĆ ćwiczenia na brzuch po ciąży, aby mieć świetne efekty i nie marnować czasu!

Zerknij na zdjęcie. Oto najszybsza metamorfoza świata, czyli jakieś 10 sekund pomiędzy jednym, a drugim zdjęciem. Cały sekret tkwi w… korekcji postawy ciała. Wiem, brzmi mało pociągająco, ale jak widać – efekty są! I brzucha wcale nie trzeba wciągać!

Brzuch-po-ciazy-przed
Brzuch-po-ciazy-po

To teraz kolej na Ciebie! Poczułaś jak zmienił się Twój brzuch po ciąży, kiedy poprawiłaś postawę ciała? I to bez żadnych ćwiczeń!

Oczywiście na dłuższą metę to nie jest takie hop siup i doskonale sobie z tego zdaję sprawę! Często słyszę, że „to nienaturalne”, albo „strasznie trudne” – no niestety tak jest…

Po pierwsze nasze ciała uwielbiają oszczędzać energię (przystosowanie z czasów, kiedy jedzenie było na drzewie a nie w markecie), po drugie lata edukacji (siedź grzecznie, nie biegaj, nie skacz, patrz w zeszyt) robią swoje, a po trzecie zmiany w ciele podczas ciąży jeszcze bardziej utrwalają te napięcia, które „trzymają” ciało w nieprawidłowej pozycji.

Ale jeśli zależy Ci na sprawnych mięśniach brzucha to nie da się tego osiągnąć bez poprawy postawy ciała!

Bo dzięki temu kolejne kroki przynoszą o wiele lepsze efekty, a Ty każdego dnia czujesz się coraz lepiej i masz siłę na codzienne wyzwanie!

A teraz najlepsza wiadomość – już samo lepsze ustawienie ciała automatycznie poprawia funkcję mięśni brzucha!

To znaczy, że wcale nie musisz się „zajeżdżać”, żeby brzuch po ciąży wrócił do sprawności. Natomiast musisz działać z głową, aby utrwalać to dobre ustawienie, wzmacniać osłabione mięśnie, którym brakuje siły, a rozluźniać te nadmiernie przykurczone.

Patrz na swój brzuch nie jak na wycinek swojego ciała, ale jak element całości!

Zerknij na system 5ciu świadomych kroków do sprawności, według których działamy w „Programie 30 dni – sprawne ciało po ciąży” – to pomoże Ci w całościowym spojrzeniu na ciało i brzuch po ciąży!

Program-30-dni-sprawne-cialo-po-ciazy-system-5ciu-krokow-1

Jak widzisz, już w pierwszym kroku pracujemy nad lepszym ustawieniem ciała, jego świadomością i lepszym ruchem!

Wszystko po to, by w kolejnych krokach było nam łatwiej, a efekty były widoczne szybciej.

Każdy krok ma tutaj znaczenie. Bo nie poprawisz wyglądu i funkcji mięśni brzucha po ciąży, jeśli nie obudzisz mięśni głębokich. A nie usprawnisz mięśni głębokich, jeśli ich nie poczujesz! Z kolei nie poczujesz ich bez odpowiedniej świadomości ciała.

Wiem, że te podstawy mogą wydawać się nudne, ale to właśnie dzięki nim możesz przywrócić swój brzuch po ciąży do formy bez żadnych długich treningów. Zobacz poniżej, jak zmieniało się moje ciało, idąc według systemu 5-ciu kroków:

brzuch-po-ciazy-Naladuj-baterie-z-Hela

Czujesz już, że to faktycznie działa?

W takim razie do dzieła! Zamień swoje kilka minut w zdrowe i sprawne ciało!

Pierwszy krok już zrobiłaś (mam nadzieję!), czyli poczułaś, jak poprawić funkcjonowanie mięśni brzucha. Teraz czas wdrożyć to w życie poprzez odpowiednie ćwiczenia, które usprawnią Twoje ciało, i nawyki ruchowe, które pozwolą Ci się cieszyć sprawnym ciałem na stałe! 

Bo SPRAWNOŚĆ to coś więcej niż zgrabna sylwetka!
.

To siły do noszenia dziecka, pozytywna energia aż do wieczora, życie bez bólu i satysfakcja z siebie napędzająca na więcej!

Ogarnij brzuch po ciąży bez długich ćwiczeń z „Programem 30 dni„!

Hela

Zapisz się po bezpłatny pierwszy rozdział "Programu 30 dni - sprawne ciało po ciąży" i przekonaj się jak wrócić do formy bez spinki

.
Odwiedź mnie na instagramie
Hela Ignatowska
Hela Ignatowska

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy ruch, którego uczę w moich programach treningowych.

Czytaj dalej
Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie pierwszy rozdział „Programu 30 dni – sprawne ciało po ciąży”. Przekonaj się, jak ćwiczyć bezpiecznie i skutecznie, by wrócić do formy bez wyrzeczeń i spinki! A dodatkowo – otrzymasz zniżkę na program.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatnie mini-poradnik „Sprawne ciało w ciąży” i przekonaj się, jak ćwiczyć w ciąży, by zostać sprawną mamą. Dodatkowo otrzymasz zniżkę na program online dla kobiet w ciąży „Sprawna mama”.

.