fbpx

Tak usłyszała moja klientka, gdy spytała w szpitalu o ćwiczenia po porodzie. „Połóg to nie czas na ćwiczenia, to czas na odpoczynek”. Oj fajnie by było, gdyby połóg faktycznie był czasem na odpoczynek… W rzeczywistości (dla większości mam), połóg to czas zmagania się ze zmęczeniem, brakiem snu, stresem, brakiem pewności siebie w nowej sytuacji, obawami o dziecko, kolkami, bólem kręgosłupa, niezadowoleniem ze swojego ciała… Nie chodzi o to, aby straszyć „jak to będzie okropnie”, tylko powiedzieć sobie otwarcie, że te wszystkie rzeczy są NORMALNE i że 99% mam NIE ODPOCZYWA w połogu.

I nie ma co się załamywać, jak jest ciężko, tylko zatrzymać się na chwilę i pomyśleć jak można pomóc SOBIE. Tak, w tym całym zamieszaniu musimy pamiętać o sobie i swoim zdrowiu, bo nikt tego za nas nie zrobi.

I tu wkraczam ja – matka wariatka, która nakręca do ćwiczeń w połogu!

Dlaczego? Bo mądry ruch pomoże Ci uwolnić się od bólu pleców, zamknąć rozejście mięśnia prostego brzucha (p.s. czy wiesz, że rozejście powstaje często już PO porodzie?!), ochronić narządy miednicy, wesprzeć macicę w obkurczaniu, poprawić funkcję przepony, mięśni dna miednicy czy poprzecznego brzucha, skorygować postawę ciała. Dzięki temu wzmocnisz ciało, które w tym czasie jest bardzo osłabione i wystawione na przeciążenia. A dodatkowo pomoże Ci również psychicznie lepiej znieść połóg – takie kilkanaście minut dziennie TYLKO dla mamy to powinien być przydział obowiązkowy! Bo zdrowa mama to zdrowa rodzina!

.

To tyle na dziś!

Dobrego dnia,

Hela | @naladujbaterie


Cześć, jestem Hela! Pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez moją metodę holistycznego podejścia do ciała i ruchu. Poprzez ruch naprawiam niedziałające mięśnie, bolące plecy, brak sił, lenistwo i wiele innych przypadłości. Dołącz do naszej grupy na Facebook’u, gdzie dzielę się praktyczną wiedzą. Zapraszam Cię do trenowania ze mną, a jeśli wolisz tylko czytać, to rozgość się na blogu, gdzie znajdziesz sporo artykułów na temat aktywnego życia. Nie zapomnij pobrać bezpłatnych materiałów, które mam dla Ciebie w prezencie!

Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Miłego ładowania baterii! 💪