fbpx

Nie trać czasu, ruszaj się zdrowo!

20200503125529_IMG_9474-1

 

Zerknij na wiadomość i pomyśl, czy nie masz podobnie?

„Hej Hela! Tyle się ruszam z małym, codziennie spacery, do tego ćwiczę już ze dwa miesiące, co prawda różnie z tą regularnością, ale nie widzę tak na prawdę żadnych efektów! Wcale mi ta forma sprzed ciąży nie wraca, a nie mam już więcej czasu na dłuższe treningi, co ja mam robić? Już tracę totalnie motywację, to chyba bez sensu.”

Moja odpowiedź: nie trać czasu (i motywacji!), ruszaj się zdrowo!

Co to znaczy? Możesz robić nawet najdłuższy trening, ale jeśli masz:

– złe nawyki ruchowe (np. schylasz się po dziecko przez skłon)

– nieprawidłową postawę (np. wysuwasz brzuch i miednicę w przód nosząc dziecko)

– kiepską technikę ćwiczeń (np. nie jesteś w stanie ustabilizować odcinka lędźwiowego kręgosłupa czy zaangażować mięśni brzucha)

– niedopasowany plan treningowy (np. zbyt wiele ćwiczeń angażujących zewnętrzne mięśnie brzucha czy zbyt szybko wkroczyłaś w ćwiczenia dynamiczne)

…to najprawdopodobniej nie zobaczysz spektakularnych efektów… Dlatego, kiedy czasu jest mało, to działaj strategicznie! I w pierwszej kolejności warto zabrać się właśnie za te elementy, nie myśl o wydłużaniu czy komplikowaniu treningu 🙂 I nie trać motywacji!

Odbierz bezpłatny dostęp do 20-min pierwszego treningu z „Programu ćwiczeń dla zabieganych Mam” i poczuj na sobie, że to możliwe!

.

Przykład z życia?

 Na przykład, jeśli podnosisz na co dzień dziecko poprzez skłon, nie używasz nóg i pośladków, to w ćwiczeniach ciężko będzie Ci przestawić ciało na inny wzorzec ruchu. Prawdopodobnie technika ćwiczeń też nie będzie odpowiednia, np. będziesz garbić plecy, albo wyginać się w odcinku lędźwiowym.

Dlatego ćwiczenia powinny przykładać się na życie codzienne i na odwrót – życie codzienne na ćwiczenia!

 Z drugiej strony, ciężko też będzie Ci np. w przysiadach zaktywować mięśnie pośladków, jeśli Twoja postawa jest przez większą część dnia nieprawidłowa. Gdy miednica przechyla się w przód, pośladki nie mają możliwości, by prawidłowo funkcjonować. Zaczyna brakować stabilizacji, przeciążasz kręgosłup, i czujesz ból czy sztywność. Jeśli do złej postawy dołożysz ciężar (np. dziecko na rękach), to finalnie możesz nawet doprowadzić do pogorszenia rozejścia mięśni brzucha lub przepukliny.

Ale nie piszę tego, aby straszyć!

 Chcę tylko uświadomić, jak ważne jest dbanie o swoje ciało, które tak intensywnie eksploatujemy. I tak na prawdę zobacz jak niewiele trzeba, aby o nie zadbać! Wcale nie musisz spędzać godzin na siłowni 🙂

Zerknij na wideo, jakie nagraliśmy wspólnie z Jankiem, aby było Ci łatwiej zacząć ruszać się zdrowo!

 Bo to właśnie te detale robią różnicę, szczególnie, kiedy życie obfituje w obciążenia – a myślę, że u większości Mam, tak właśnie jest 🙂

Sprawdź sama – jeśli miednicę ustawisz prosto, zamiast przechylać ją w przód, a ciało wyciągniesz do góry, zamiast odchylać plecy w tył, to już przy zwykłym noszeniu dziecka poczujesz pośladki i brzuch! I co ważne – właśnie takie głębokie napięcie w brzuchu wspiera stabilizację kręgosłupa i narządów. Jest to również kluczowa kwestia przy zamykaniu rozejścia mięśnia prostego brzucha – jeśli ten problem Ciebie dotyczy, koniecznie przesłuchaj podcast tutaj!

A więc, jeśli masz mało czasu – to nie trać go na nieefektywne ćwiczenia! Ruszaj się z głową!

Marzy Ci się lepsza sylwetka, ale po całym dniu z dzieckiem po prostu padasz i nie masz siły na nic?

Jeśli tak, to sprawdź szczegóły „Programu ćwiczeń dla zabieganych Mam” – to system krótkich, ale skutecznych treningów, połączonych z codziennymi zadaniami do wykonania.

Dzięki formie skondensowanych treningów i zadań zyskasz lepszą sylwetkę przy minimalnym nakładzie czasu!

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się sprawnym ciałem poprzez świadomy trening.

Chcesz zobaczyć, jak to co robię może pomóc Ci w Twoim życiu? Koniecznie wpadnij tutaj, żeby pobrać bezpłatne materiały, które mam dla Ciebie w prezencie!

Jeśli chcesz lubisz codzienną porcję motywacji i inspiracji do zdrowego życia pełnego ruchu – obserwuj mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Masz pytania? Kliknij w ikonkę Messenger w prawym dolnym rogu – odpowiem jak najszybciej!

Hela

Helena Ignatowska trenerka personalna dla kobiet Gdynia

Cieszę się, że odwiedzasz mojego bloga - mam nadzieję, że ten tekst pomógł Ci w aktywnym życiu!

Nazywam się Hela Ignatowska i jestem trenerką kobiet. Pomogę Ci zbudować sprawne ciało, dające radość i swobodę życia, dzięki mojej metodzie łączącej trening medyczny, funkcjonalny i Low Pressure Fitness. Nawet jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży, tuż po porodzie, zmagasz się z rozejściem mięśni brzucha czy nietrzymaniem moczu.

Wierzę w to, że każda kobieta, niezależnie od etapu życia, może czuć się w swoim ciele lekko, sprawnie i pewnie siebie. Może robić, to co kocha, cieszyć się aktywnym życiem i odważnie spełniać marzenia!

Sprawdź, jak mogę pomóc Ci z łatwością osiągnąć to, co wcześniej wydawało się trudne:

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.