fbpx

Rozejście mięśnia prostego brzucha – dlaczego ćwiczenia nie działają?

Rozejście mięśnia prostego brzucha - jak działać skutecznie?

Czy jest jakieś skuteczne ćwiczenie na rozejście mięśnia prostego brzucha?

Rozejście mięśnia prostego brzucha po ciąży to teraz istna plaga, słyszę zewsząd o tym problemie… Dlaczego? Czy nagle mamy wszystkie takie słabe mięśnie brzucha? Przecież tyle z nas chodzi na fitness, siłownię, biega… Kobiety są o wiele bardziej aktywne niż wcześniej!

Ale z drugiej strony – jeszcze nigdy kobiety nie pracowały aż tyle przed komputerem. Nigdy nie jeździły tyle samochodem. I co po tym fitnessie, jeśli większość życia spędza się w pozycji siedzącej, przygarbionej? To potem na zajęciach fitness człowiek rusza się dokładnie tak samo – czyli źle.

Dlatego zamiast szukać jednego cudownego ćwiczenia, które zamknie rozejście mięśnia prostego brzucha i sprawi, że stanie się on płaski i piękny, zajmij się kompleksową poprawą jakości ruchu!

Chcesz zacząć ćwiczyć po ciąży, ale nie wiesz, jak to ogarnąć?

Zacznij od bezpłatnego rozdziału „Programu 30 dni – sprawne ciało po ciąży” i przekonaj się, że powrót do formy nie oznacza długich treningów i wyrzeczeń!

.

Rozejście mięśnia prostego brzucha to nie jest problem mięśnia prostego brzucha – to problem całego ciała!

A samo rozejście mięśnia prostego brzucha to tylko skutek, efekt tego całego większego problemu. Dlatego chcąc zamknąć rozejście, nie skupiaj się na mięśniu prostym brzucha – to ślepy zaułek! Zajmij się poprawą wzorca oddechowego, korekcją postawy ciała, wzmocnieniem mięśni głębokich – wszystkie te elementy ułożone w krótki i konkretny plan treningowy znajdziesz w „Programie 30 dni – sprawne ciało po ciąży„!

Jeśli natomiast masz więcej czasu i chcesz działać samodzielnie, to koniecznie zacznij od wpisu na temat rozejścia mięśni brzucha po ciąży tutaj, a dalej przejdź do wpisu na temat korekcji postawy ciała przy rozejściu mięśni brzucha. 

Jeśli natomiast jesteś w ciąży i chcesz zadbać o siebie jak najlepiej o swój brzuch to koniecznie zajrzyj tutaj. A jeśli już teraz, będąc w ciąży, borykasz się z problemem rozejścia mięśnia prostego to ten wpis będzie dla Ciebie!

Pamiętaj, że mięśnie brzucha uczestniczą w każdym ruchu, a więc i każdy ruch może mieć wpływ na rozejście!

Przesłuchaj podcast i dowiedz się, jak podejść całościowo do tematu brzucha po ciąży, aby skutecznie zamknąć rozejście mięśnia prostego brzucha! 

 

Dokładnie tak – również to jak stoisz, chodzisz czy wstajesz może przyczynić się do korekcji lub pogorszenia rozejścia

Czy podnosisz do góry rękę, czy nogę – kontrola ruchu zaczyna się (a przynajmniej powinna się zaczynać!) właśnie w brzuchu.

Jeśli podniesienie ręki ma związek z brzuchem, to pomyśl, jak duży wpływ na niego ma ustawienie miednicy czy ustawienie klatki piersiowej. A dołóż do tego ruch – np. wstawanie, lub obciążenie zewnętrzne, np. wstawanie z dzieckiem na rękach! Dlatego jeśli chcesz zniwelować rozejście mięśnia prostego brzucha, musisz myśleć o ciele jako o całości.

Możesz wykonywać nawet najlepsze ćwiczenia codziennie, ale jeśli pozostałą część dnia spędzasz w nieprawidłowej postawie i przeciążasz powłoki brzucha, to… 

EFEKT BĘDZIE MARNY!

Dlatego zacznij od podstaw i działaj krok po kroku, po kolei poprawiając działanie całego ciała, a zobaczysz, że rozejście mięśnia prostegp brzucha będzie coraz mniejsze!

Chciałabyś odzyskać po ciąży sprawne ciało i lepszą sylwetkę, ale czujesz, że ten temat Cię przerasta z małym dzieckiem i nie wiesz, od czego zacząć?

Przejdź tę drogę łatwiej i szybciej z „Programem 30 dni – sprawne ciało po ciąży” – 15 minut dziennie wystarczy Ci, by zyskać nie tylko tytułowe sprawne ciało, ale przede wszystkim energię i siły do działania na codzienne wyzwania z Twoim Maluchem!

Hej, fajnie, że tu wpadłaś!

Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy ruch, którego uczę w moich programach treningowych.

Nie zapomnij pobrać bezpłatnych materiałów, które pomogą Ci czuć się lepiej w swoim ciele!

 

Dobrego dnia,

Hela | @naladujbaterie

P.s. Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej – wpadaj do mnie po codzienną dawkę inspiracji i motywacji do działania, pomimo braku czasu i macierzyńskiego chaosu!

Hela

Zapisz się po bezpłatny planer "Powrót do formy krok po kroku" i dowiedz się, jak wrócić do formy bezpiecznie i skutecznie - bez długich treningów!

.
Odwiedź mnie na instagramie
Hela Ignatowska
Hela Ignatowska

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy ruch, którego uczę w moich programach treningowych.

Czytaj dalej
Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.