fbpx

„Bycie Mamą to piękny, ale i ciężki zawód”

Te słowa niedawno usłyszałam na konsultacji od jednej z moich Klientek. Zgadasz się z tym zdaniem?

Bo ja bardzo!

Codzienne życie z dzieckiem raczej nie daje zbyt wiele przestrzeni dla zadbania o siebie, łatwo się zakręcić i trochę o sobie w tym wszystkim zapomnieć”. U mnie co prawda to dbanie o siebie jest trochę wpisane w moją pracę (co z jednej strony motywuje, ale z drugiej przysparza kolejnych stresów!), ale – jak to typowa mama – też czasem się zakręcę i zapomnę o sobie. Moje dni też mijają w tempie ekspresowym i bywa, że dopiero po kilku dniach łapie mnie taka mega ochota ruszyć się, coś zrobić ze sobą – i wtedy nagle się orientuję, że przez tydzień nie zrobiłam NIC dla swojego ciała! No nie może tak być!

Często też dostaję wiadomości od innych mam, że już chciałyby wreszcie coś dla siebie zrobić, poćwiczyć, pójść pobiegać, na rower – najzwyczajniej w świecie ruszyć się i złapać trochę endorfinek, dać głowie, zmęczonej codziennością, chwilkę zapomnienia 🙂 Myślę, że to bardzo naturalna (i dobra!) potrzeba, ale UWAGA , bo tutaj czyha na nas wiele pokus….

 

 

Przesłuchaj podcast i dowiedz się, dlaczego:

  • nie powinnaś cisnąć brzucha tysiącami ćwiczeń, ale podejść do tematu bardziej „strategicznie”

  • nie ma sensu „nadrabiać” czasu bez ćwiczeń, ale systematycznie wykorzystywać chwilę, jaka Ci wpada w ręce

  • bieganie bieganiu nierówne i czym należy zająć się, zanim zaczniemy biegać

  • rozciąganie i mobilizacje to też ważny element w drodze do lepszej sylwetki i nie powinnaś go zaniedbywać!

Wiem, że chciałoby się wszystko na szybko, ale pomyśl, że ciąża to 9 miesięcy ogromnych zmian w Twoim ciele, a do tego sam poród jest też dla niego wielkim wysiłkiem i kolejną OLBRZYMIĄ ZMIANĄ. I choćby z tego powodu nie możemy oczekiwać od siebie, że ot tak wszystko wróci do stanu „sprzed”. Owszem, dużo zależy od genów, ale nawet najlepsze geny nie poprawią same postawy ciała ani nie wzmocnią osłabionych mięśni.

Dlatego ćwicz z głową i uważaj na pokusę robienia wszystkiego na „hura”. Pamiętaj, że lepiej krócej, a systematyczniej i dokładniej, a mniej.

Chcesz cieszyć się lepszym ciałem mimo miliona obowiązków na głowie i totalnego braku czasu?

Zapisz się i odbierz DARMOWY dostęp do specjalnej serii 5-minutowych podcastów dla Mam! Przez 5 dni będę dzielić się z Tobą szybkimi metodami do wdrożenia od zaraz dla sprawnego ciała!

.

Do usłyszenia  w podcaście – trenuj świadomie i ciesz się sprawnym ciałem!

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy trening. Dołącz do bezpłatnej grupy na Facebook’u, gdzie dzielę się praktyczną wiedzą i nie zapomnij pobrać bezpłatnych materiałów, które mam dla Ciebie w prezencie!

 

To tyle na dziś, mam nadzieję, że baterie podładowane! 💪

Dobrego dnia,

Hela | @naladujbaterie

P.s. Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!