fbpx

Powrót do formy po ciąży – na co uważać

Ćwiczenia na płaski brzuch i silne mięśnie core

Powrót do formy, zdrowy kręgosłup i świetna sylwetka bez długich treningów i wychodzenia na siłownię?

Zapisz się do mojej listy i odbierz bezpłatny pierwszy trening z „Programu ćwiczeń dla zabieganych Mam” – sprawdź jak ćwiczyć świadomie i efektywnie!

.

„Bycie Mamą to piękny, ale i ciężki zawód”

Te słowa niedawno usłyszałam na konsultacji od jednej z moich Klientek. Zgadasz się z tym zdaniem?

Bo ja bardzo!

Codzienne życie z dzieckiem raczej nie daje zbyt wiele przestrzeni dla zadbania o siebie, łatwo się zakręcić i trochę o sobie w tym wszystkim zapomnieć”. U mnie co prawda to dbanie o siebie jest trochę wpisane w moją pracę (co z jednej strony motywuje, ale z drugiej przysparza kolejnych stresów!), ale – jak to typowa mama – też czasem się zakręcę i zapomnę o sobie. Moje dni też mijają w tempie ekspresowym i bywa, że dopiero po kilku dniach łapie mnie taka mega ochota ruszyć się, coś zrobić ze sobą – i wtedy nagle się orientuję, że przez tydzień nie zrobiłam NIC dla swojego ciała! No nie może tak być!

Często też dostaję wiadomości od innych mam, że już chciałyby wreszcie coś dla siebie zrobić, poćwiczyć, pójść pobiegać, na rower – najzwyczajniej w świecie ruszyć się i złapać trochę endorfinek, dać głowie, zmęczonej codziennością, chwilkę zapomnienia 🙂 Myślę, że to bardzo naturalna (i dobra!) potrzeba, ale UWAGA , bo tutaj czyha na nas wiele pokus….

 

 

Przesłuchaj podcast i dowiedz się, dlaczego:

  • nie powinnaś cisnąć brzucha tysiącami ćwiczeń, ale podejść do tematu bardziej „strategicznie”

  • nie ma sensu „nadrabiać” czasu bez ćwiczeń, ale systematycznie wykorzystywać chwilę, jaka Ci wpada w ręce

  • bieganie bieganiu nierówne i czym należy zająć się, zanim zaczniemy biegać

  • rozciąganie i mobilizacje to też ważny element w drodze do lepszej sylwetki i nie powinnaś go zaniedbywać!

Wiem, że chciałoby się wszystko na szybko, ale pomyśl, że ciąża to 9 miesięcy ogromnych zmian w Twoim ciele, a do tego sam poród jest też dla niego wielkim wysiłkiem i kolejną OLBRZYMIĄ ZMIANĄ. I choćby z tego powodu nie możemy oczekiwać od siebie, że ot tak wszystko wróci do stanu „sprzed”. Owszem, dużo zależy od genów, ale nawet najlepsze geny nie poprawią same postawy ciała ani nie wzmocnią osłabionych mięśni.

Dlatego ćwicz z głową i uważaj na pokusę robienia wszystkiego na „hura”. Pamiętaj, że lepiej krócej, a systematyczniej i dokładniej, a mniej.

Do usłyszenia  w podcaście – trenuj świadomie i ciesz się sprawnym ciałem!

Jeśli też chcesz wreszcie cieszyć się świetną formą, mimo, że masz milion obowiązków na głowie to mam dla Ciebie rozwiązanie!

„Program ćwiczeń dla zabieganych Mam” to krótkie, ale efektywne treningi budujące nie tylko sprawność, ale i świadomość ciała!

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy trening. Dołącz do bezpłatnej grupy na Facebook’u, gdzie dzielę się praktyczną wiedzą i nie zapomnij pobrać bezpłatnych materiałów, które mam dla Ciebie w prezencie!

 

To tyle na dziś, mam nadzieję, że baterie podładowane! 💪

Dobrego dnia,

Hela | @naladujbaterie

P.s. Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Hela

Helena Ignatowska trenerka personalna dla kobiet Gdynia

Cieszę się, że odwiedzasz mojego bloga - mam nadzieję, że ten tekst pomógł Ci w aktywnym życiu!

Nazywam się Hela Ignatowska i jestem trenerką kobiet. Pomogę Ci zbudować sprawne ciało, dające radość i swobodę życia, dzięki mojej metodzie łączącej trening medyczny, funkcjonalny i Low Pressure Fitness. Nawet jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży, tuż po porodzie, zmagasz się z rozejściem mięśni brzucha czy nietrzymaniem moczu.

Wierzę w to, że każda kobieta, niezależnie od etapu życia, może czuć się w swoim ciele lekko, sprawnie i pewnie siebie. Może robić, to co kocha, cieszyć się aktywnym życiem i odważnie spełniać marzenia!

Sprawdź, jak mogę pomóc Ci z łatwością osiągnąć to, co wcześniej wydawało się trudne:

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.