fbpx

Bardzo często słyszę od Mam, że ich próby powrotu do formy po ciąży wyglądały tak:

1. Połóg – zero ćwiczeń (w szpitalu powiedzieli, że nie wolno)

2. Po połogu – wizyta u lekarza: „Wszystko się pięknie zagoiło, może Pani już spokojnie wszystko robić”.

3. Po wizycie – odpalenie YouTube’a i szukanie ćwiczeń na spalenie brzucha, skorzystanie z jednej z popularnych aplikacji do ćwiczeń lub pójście na zajęcia dla Mam z dziećmi w fitness klubie.

4. Po roku – szukanie przyczyn np. dlaczego mimo ćwiczeń nadal został brzuch. Na tym etapie często kobiety zgłaszają się po poradę do trenera personalnego.

Dlaczego więc ćwiczenia nie działają?

To nie tak, że nie działają. Jeśli coś robisz, to zawsze w jakiś sposób oddziałujesz na Twoje ciało. Tylko nie zawsze w taki, jakbyś sobie tego życzyła 🙂 Np. jeśli będziesz robić zbyt intensywne ćwiczenia w stosunku do tego, na co jest gotowe Twoje ciało, to zamiast je wzmacniać, będziesz przeciążać. Zamiast oczekiwanego płaskiego brzucha, możesz mieć wrażenie, że „wywala” go jeszcze bardziej, że częściej bolą Cię plecy, albo jesteś bardziej „połamana”.

Przesłuchaj poniższy webinar, żeby wiedzieć jak nie przeciążyć swojego ciała ćwicząc z YouTube’m!

A tak w skrócie:

– zwróć uwagę na język – czy ktoś używa popularnych chwytliwych „banałów” w stylu „brzuszki wzmocnią mięśnie”, „bieganie spali tłuszcz”, „spal tłuszcz z kłopotliwych miejsc” czy odwrotnie – czytając dany tekst lub słuchając, myślisz sobie: „Łoł, ale ma łeb, zna się na rzeczy!” Język rzuca się od razu w oczy 🙂

– zwróć uwagę na autorytet – czy swoje zdrowie powierzasz blogerkom/ celebrytkom, czy też ufasz trenerom lub fizjoterapeutom z doświadczeniem? Skąd autor czerpie wiedzę – czy tylko opowiada na swoim przykładzie, czy szkoli się, rozwija i ma doświadczenie w pracy z innymi?

– nie idź na łatwiznę – nasze ciało jest niesamowicie skomplikowane, więc kiedy słyszysz „Wystarczy pozaciskać mięśnie Kegla”, bez wytłumaczenia o prawidłowym oddechu czy odpowiedniej postawie ciała, możesz mieć pewność, że to nie jest dobry adres. Wybieraj osoby, które chcą tłumaczyć zawiłości ludzkiego ciała, a nie iść na łatwiznę!

– dopasuj ćwiczenia do siebie. Nie pod kątem czasu, jaki minął od porodu, ale poziomu zaawansowania ćwiczeń. Obserwuj swoje ciało i ćwicz świadomie! Pamiętaj, że ćwicząc samodzielnie z internetowymi treningami musisz o wiele bardziej skoncentrować się na sobie, niż gdyby obok stał trener, który Cię pilnuje.

Chcesz otrzymać bezpłatny trening online z dużą dawką świadomego ruchu? Wystarczy, że zapiszesz się poniżej:

Pragniesz wrócić do formy, ale nie masz czasu na dłuższe treningi?

Zapisz się i odbierz 20 minutowy trening z "Programu ćwiczeń dla zabieganych Mam" – całkowicie bezpłatnie!

Zyskasz świetną sylwetkę bez długich treningów na siłowni!

.

A jeśli po pierwszym treningu stwierdzisz, że świadomy ruch i ciało w formie to jest coś, czego potrzebujesz, to dołącz do grona moich zadowolonych Kursantek!

Jest super, jest moc, uwielbiam Cię i to czego uczysz! Zawsze najgorszą rzeczą do wykonania dla mnie był plank, a teraz był taki prosty, oczywiście męczący, ale prosty do zrobienia. Po prostu wytłumaczyłaś mi te kolejne elementy i jak je połączyłam to wyszło i udało się go utrzymać tyle, ile miałam. No i samopoczucie mega!

Martyna

Super, że każdy trening jest przewidziany na te 20 minut, akurat do ogarnięcia jak się ma małe dziecko (zwłaszcza to, które zaczyna ząbkować;)). Całość naprawdę fajna, początkowo myślałam, że takie nic, ale na następny dzień czuć nogi i pośladki!

(…) Jeszcze chciałam Ci podziękować za to, że tak dokładnie i niezmordowanie tłumaczysz technikę każdego ćwiczenia. Nigdy nie byłam tak świadoma swojego ciała i nie pracowałam tak aktywnie przy każdym ćwiczeniu, każdym ruchu.  

Magda

Byłam pod ogromnym wrażeniem tego jak proste ćwiczenia, te które kiedyś wykonywałam już sto tysięcy razy, mogą zmobilizować mięśnie do pracy pod warunkiem, że robi się je poprawnie i zwraca uwagę na te wszystkie mankamenty o których wspominasz przy każdym ćwiczeniu jak prawidłowo ustawić ciało i na czym się skupić. Np plank…O matko nigdy nie czułam nic więcej oprócz barków i ramion A teraz pośladek, brzuch.. byłam w ogromnym szoku! Twoje ćwiczenia to jest dla mnie strzał w 10!!! Tego właśnie potrzebowałam, krótko zwięzle i na temat. Dajesz tyle ciekawych i mądrych wskazówek że bardzo lubię Cię słuchać i czytać Co piszesz

Jesteś bardzo kompetentnym trenerem i widać że masz dużo wiedzy, a najfajniejsze jest to, że też jesteś ledwo po ciąży i cesarskim cięciu i znasz temat od podszewki. Ja urodziłam miesiąc po Tobie i przez ten cały czas czekałam i liczyłam po cichu, że stworzysz taki program dla mam Bo to jest tak naprawdę jedyny ratunek dla kobiet które chcą wrócić do formy, ale praktycznie żadna nie wie jak to zrobić… także bardzo Ci dziękuję, że jesteś!

Ola

W Programie zaskoczyło mnie wiele! Cieszę się, że mogłam skupić się na technice, a myślę, że wracanie do formy po ciąży jest do tego świetnym czasem. Niby zawsze jest dobry czas na poprawę techniki. ale kiedy jak nie teraz, gdy na wszystko szczególnie brakuje czasu. Człowiek wieczorem pada ze zmęczenia, ale świadomość, że trening trwa jedynie 20 min jest bardzo budująca i trudno odmówić:) Po treningu jest natomiast satysfakcja z jego wykonania, a ciało dziękuje nam podwójnie za tę odrobinę motywacji!

W pierwszym kursie zrobiłam wszystkie treningi dwukrotnie, i muszę stwierdzić, że za każdym razem widziałam progres i skupiałam się na czymś innym. Gratulacje! Rozłożyłaś na czynniki pierwsze ćwiczenia i przedstawiłaś w bardzo przystępny sposób, pokazując jednocześnie co powinno pracować i na czym należy się skupić:)

Ania

Jeśli też chcesz wreszcie cieszyć się świetną formą, mimo, że masz milion obowiązków na głowie to mam dla Ciebie rozwiązanie!

„Program ćwiczeń dla zabieganych Mam” to krótkie, ale efektywne treningi budujące nie tylko sprawność, ale i świadomość ciała!

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy trening. Dołącz do bezpłatnej grupy na Facebook’u, gdzie dzielę się praktyczną wiedzą i nie zapomnij pobrać bezpłatnych materiałów, które mam dla Ciebie w prezencie!

 

To tyle na dziś, mam nadzieję, że baterie podładowane! 💪

Dobrego dnia,

Hela | @naladujbaterie

P.s. Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Cześć, daj znać, w czym mogę Ci pomóc!