fbpx

Rozruszaj się, czyli krótka mobilizacja dla urlopowiczów

pies z głową w dole z ręką

W dzisiejszym wpisie podrzucam Wam krótki rozruch, takie „mobility flow”, czyli kilka ruchów po sobie, które poprawią Waszą ogólną mobilność. Polecam Wam do stosowania na codzień, to fajny sposób na pobudzenie ciała, zanim wlejecie w siebie porcję porannej kofeiny 🙂 Szczególnie, jeśli czujecie sztywność np. przez dużą ilość czasu spędzanego w pozycji siedzącej.

Co więcej, taki rozruch możecie robić wszędzie, a że zbliża się sezon wyjazdowy, to baaardzo Was namawiam do poświecenia tych 5-ciu minut dziennie, żeby nie dopuścić do tego, że wrócicie z wyjazdu wypoczęci, ale całkowicie drewniani 🙂 Sezon wyjazdowy zawsze oznacza więcej podróży samochodowo – pociągowo – autobusowo – samolotowych, siedzenia w zgięciu, mniej czasu na ćwiczenia, a coraz więcej czasu spędzonego w leżaczku 🙂 Głowa odpoczywa, a ciało? Wbrew pozorom niekoniecznie – ciało potrzebuje ruchu, inaczej sztywnieje i daleko mu do wypoczęcia.

No dobra, koniec tego namawiania, po prostu ruszajcie się, a poczujecie różnicę 🙂

Rozruszaj łopatki

Zaczynamy od klęku podpartego, w którym rozruszamy łopatki. Brzuch powinien być aktywny, tak, żeby lędźwie nie zapadały się w dół, a barki cały czas utrzymujemy oddalone od szyi. Ściągamy łopatki do kręgosłupa, a następnie je oddalamy, wyciągając kręgosłup do góry. Powtarzamy 3-4 razy.

Wyciągnij barki

Dalej z klęku podpartego przechodzimy do pozycji psa z głową w dole – nogi powinny być proste w kolanach, ramiona proste w łokciach, kręgosłup wyciągnięty, a biodra jak najwyżej. Cały czas mocno odpychając się jednym ramieniem od podłogi, drugim sięgamy po skosie do stopy. Zmieniamy stronę, powtarzamy po 3 razy na stronę.

Otwórz klatę

Wracamy do klęku podpartego, dłoń umieszczamy za głową i wykonujemy rotacje w odcinku piersiowym, starając się jak najmocniej otworzyć klatkę piersiową i zachowując proste plecy, pogłębić skręt. Powtarzamy 3-4 razy, po czym zmieniamy stronę.

Wyciągnij nogi

Następnie znów z klęku podpartego prostujemy nogi i przechodzimy do pozycji psa z głową w dole. Tym razem mocno odpychając się obydwoma ramionami, podnosimy jedną nogę do góry, pilnując aby nie uniosło się biodro po stronie unoszonej nogi. Wyciągamy całe ciało, napinając pośladek, sięgamy prostą nogą wysoko i daleko w tył. Piętę drugiej nogi staramy się w tym czasie wkleić w podłogę. Zmieniamy stronę, powtarzamy po 3 razy na stronę.

Rozciągnij pośladki

Z pozycji psa z nogą w górze, przenosimy ją z kolei w przód, uginamy kolano i kierujemy je mocno na zewnątrz. Być może będzie potrzeba małych poprawek w tej pozycji, tak aby stopa z przodu znalazła się w okolicy biodra, a noga z tyłu była jak najmocniej wyciągnięta. Zachowując proste plecy, wykonujemy skłon po skosie, w lewo, w przód i w prawo, pogłębiając pozycję. To samo robimy na drugą nogę.

Wydłuż kręgosłup

Na koniec dokładamy drugą nogę, unosimy biodra i przechodzimy ramionami jak najdalej w przód. Wykonujemy mocny skłon, zbliżając klatkę piersiową do maty. Wyciągamy się jak najdalej w przód, pogłębiając pozycję.

Po skłonie wracamy do początku i powtarzamy całość jeszcze 2-3 razy – za każdym razem będzie już nieco luźniej, ciało będzie coraz lepiej rozgrzane i elastyczne, wszystkie ruchy przyjdą z większą łatwością.

Hela

Helena Ignatowska trenerka personalna dla kobiet Gdynia

Cieszę się, że odwiedzasz mojego bloga - mam nadzieję, że ten tekst pomógł Ci w aktywnym życiu!

Nazywam się Hela Ignatowska i jestem trenerką kobiet. Pomogę Ci zbudować sprawne ciało, dające radość i swobodę życia, dzięki mojej metodzie łączącej trening medyczny, funkcjonalny i Low Pressure Fitness. Nawet jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży, tuż po porodzie, zmagasz się z rozejściem mięśni brzucha czy nietrzymaniem moczu.

Wierzę w to, że każda kobieta, niezależnie od etapu życia, może czuć się w swoim ciele lekko, sprawnie i pewnie siebie. Może robić, to co kocha, cieszyć się aktywnym życiem i odważnie spełniać marzenia!

Sprawdź, jak mogę pomóc Ci z łatwością osiągnąć to, co wcześniej wydawało się trudne:

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.