fbpx

Jak odzyskać formę po ciąży mając na głowie małe dziecko i mnósto obowiązków – to jedno z częściej zadawanych mi pytań…

Czasem mam wrażenie, że urasta to do rangi wręcz magicznej wiedzy i odległych marzeń, prawie jak wygrana w totka…

A tymczasem z odpowiednim podejściem wcale nie jest to aż takie trudne! I w dziesjszym wpisie Cię o tym przekonam 🙂 A więc – zapraszam do lektury lub przesłuchaj poniższy podcast i dowiedz się, jak odzyskać formę po ciąży!

Chcesz odzyskać sylwetkę po ciąży, ale codzienne wyzwania odbierają Ci resztki sił do ćwiczeń?

Już możesz zapisać się do programu ćwiczeń dla mam "20 minut do lepszej formy" i mieć lepszą formę bez długich treningów na siłowni, walki z czasem i wyrzeczeń!

Sprawdź szczegóły i odkryj radość ze swojego ciała!

Problem formy po ciąży nie tkwi tylko i wyłącznie w ćwiczeniach

A więc odpowiedź na pytanie „jak odzyskać formę po ciąży” to o wiele więcej niż podrzucenie kilku ćwiczeń do zrobienia! Liczy się przemyślenie różnych kwestii i rozplanowanie wszystkiego z głową, tak żeby się nie frustrować, nie tracić motywacji i zapału do działania po kilku tygodniach.

Popularne błędy na drodze do odzystkania formy po ciąży

Bardzo dużo kobiet trafia do mnie na treningi już dobre kilka lat po ciąży, próbując od tego czasu różnych ćwiczeń czy metod – ale bezskutecznie. Próbują różnych metod, treningów, ale wydaje im się, że nic nie działa. Tracą motywację, przestają działać, a potem znów mają kolejny zryw, gdy jakaś fit-celebrytka ogłasza insta-challenge. I historia się powtarza…

Dlaczego? Jak odzyskać formę po ciąży skutecznie?

Jak odzyskać formę po ciąży? Wyznacz swój cel!

Najpierw pomyśl sobie, co w ogóle rozumiesz przez słowo „forma”?  

Musisz sobie to rozkminić, żeby wiedzieć, co właściwie jest Twoim celem, po co w ogóle wchodzis zna matę i za coś się bierzesz. 

Bez celu i przemyślenia sobie swoich priorytetów prędzej czy później odpadniesz z treningowej drogi, bo pojawi się coś ważniejszego (praca, dom, dziecko itd). 

Kolejna sprawa to dopasowanie ćwiczeń pod Twój cel. Bo inaczej powinna zabrać się do działania kobieta, która chce zrzucić brzuch, a inaczej kobieta, która chce jak najszybciej biegać maratony.

Kolejna sprawa – kwestie techniczne, czyli czas, przestrzeń i możliwości

Bardzo często rzucamy się na wielkie postanowienia np. „Od jutra będę ćwiczyć codziennie po godzinie, nie wiem jak to zrobię, ale muszę to zrobić”. I po tygodniu maksymalnej napinki łapiemy frustracje, że nie wyszło. Ale jak miało wyjść, kiedy zupełnie nie uwzględniłyśmy tego, że np. dziecko ma półgodzinną drzemkę, więc godzina treningu jest możliwa do zrobienia dopiero wieczorem. A wieczorem jest już zero sił i nic z tego nie wychodzi….

A więc szukając odpowiedzi na pytanie jak odzyskać formę po ciąży, musisz sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie – ile realnie masz czasu i co jesteś w stanie robić?

Weź pod uwagę, że nie sprawisz, by Twoje dziecko było nagle mniej wymagające czy nie zmniejszysz swoich obowiązków, po to by więcej ćwiczyć.

A więc musisz osadzić to te swoje plany w rzeczywistości!

I dlatego też powstał program ćwiczeń online dla mam „20 min do lepszej formy” czyli skondensowane, krótkie treningi połączone z codziennymi zadaniami ruchowymi.

Pozwala on odkryć na nowo radość ze swojego ciała nawet najbardziej zabieganym mamom!

Jak odzyskać formę po ciąży - działaj z programem "20 min do lepszej formy"

Oczywiście, żeby 20 minutowy trening przyniósł dobre efekty, to musi być naprawdę dobrze przemyślany i ułożony! 

Kolejna sprawa, którą musimy wziąć pod uwagę myśląc o tym, jak odzyskać formę po ciąży to odpowiedni dobór ćwiczeń!

Ważne jest to, żeby iść krok po kroku – czyli żeby nie rzucać się od razu na głęboką wodę jakiś hardkorowych treningów, byleby tylko spalić więcej tkanki tłuszczowej, tylko wszystko na spokojnie i po kolei.

Tylko jak odzsyskać formę po ciąży bez tych mocnych spalających treningów?

Zwyczajnie – idąc krok po kroku, robiąc progres każdego dnia!

Bardzo często jest tak, że nie robimy zupełnie nic i nagle chcemy robić wszystko – czyli od razu rzucamy się na mocny trening, żeby był jak najszybszy efekt.

Ale pamiętajmy, że nasze ciało miało do przejścia trudną drogę ciąży i porodu – a więc zamiast myśleć, jak się zajechać, to pomyśl lepiej jak je wesprzeć!

A więc po ciąży musimy najpierw wrócić do lepszego funkcjonowania, zaczynając od tego, co dostało najbardziej „w kość”:

Jak odzyskać formę po ciąży? Idź krok po kroku!

To czas na małe podsumowanie –  jak odzyskać formę po ciąży:

Pomyśl po co Ci ta "forma" i co ona dla Ciebie oznacza, co dzięki temu osiągniesz

}

Wyznacz realny czas na ćwiczenia - pomyśl jakie masz możliwości w codziennym życiu

u

Pomyśl na jakim jesteś etapie z ćwiczeniami, co do tej pory robiłaś. Jeśli będziesz miała problem z dobraniem treningów do siebie korzystaj ze wsparcia trenera!

Marzy Ci się lepsza sylwetka, ale po całym dniu z dzieckiem po prostu padasz i nie masz siły na nic?

Jeśli tak, to program "20 min do lepszej formy", czyli system krótkich, ale skutecznych treningów, dopasowanych do potrzeb mam, jest dla Ciebie rozwiązaniem!

Sprawdź szczegóły programu i przekonaj się, że możesz być w dobrej formie nawet przy małym dziecku!

Cześć, daj znać, w czym mogę Ci pomóc!