fbpx

Chcesz przejść przez ciążę bez bólu kręgosłupa i wejść gładko w macierzyństwo?

Pobierz bezpłatny poradnik

„Jak ćwiczyć w ciąży, by cieszyć się sprawnym ciałem”

i zachowaj dobrą formę w ciąży!

.Co jest Twoim największym wrogiem podczas porodu? Według mnie STRES!

Dlaczego?

Bo stres potrafi opóźnić całą akcję porodową. Adrenalina, czyli hormon, który wydziela się podczas stresu, odpowiada za maksymalną mobilizację organizmu w celu PRZETRWANIA. Ma „większą moc” niż oksytocyna, która odpowiada za regularną akcję skurczową macicy i generalnie sprawny poród.

Ale jest jeszcze druga kwestia. Stres powoduje przyspieszony oddech (zmienia się wzorzec oddychania), a taki oddech z kolei jeszcze bardziej napędza „stresową” odpowiedź – wszystko się napędza!

Jak z tego wyjść?

Siłą, którą masz w sobie ZAWSZE, i w żadnej, nawet najtrudniejszej sytuacji nikt Ci tego nie odbierze, jest…. ODDECH PRZEPONOWY! Przełączy Cię na tryb „chilloutu”, w którym hormony porodowe będą mogły spokojnie działać. MASZ TO W SOBIE!

Więcej na ten temat znajdziesz w podcaście – opowiadam w nim właśnie o sile oddechu przeponowego z dodatkiem moich własnych historii (nie tylko porodowych).

Przesłuchaj koniecznie i korzystaj ze swoich własnych sił!Hej, fajnie, że tu wpadłaś!

Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się sprawnym ciałem poprzez świadomy trening.

Chcesz zobaczyć, jak to, co robię, może pomóc Ci w Twoim życiu? Koniecznie wpadnij tutaj, żeby pobrać bezpłatne materiały, które mam dla Ciebie w prezencie!

Jeśli chcesz lubisz codzienną porcję motywacji i inspiracji do zdrowego życia pełnego ruchu - obserwuj mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Masz pytania? Kliknij w ikonkę Messenger w prawym dolnym rogu - odpowiem jak najszybciej!

Cześć, daj znać, w czym mogę Ci pomóc!