fbpx

Co jest Twoim największym wrogiem podczas porodu? Według mnie STRES!

Dlaczego?

Bo stres potrafi opóźnić całą akcję porodową. Adrenalina, czyli hormon, który wydziela się podczas stresu, odpowiada za maksymalną mobilizację organizmu w celu PRZETRWANIA. Ma „większą moc” niż oksytocyna, która odpowiada za regularną akcję skurczową macicy i generalnie sprawny poród.

Ale jest jeszcze druga kwestia. Stres powoduje przyspieszony oddech (zmienia się wzorzec oddychania), a taki oddech z kolei jeszcze bardziej napędza „stresową” odpowiedź – wszystko się napędza!

Jak z tego wyjść?

Siłą, którą masz w sobie ZAWSZE, i w żadnej, nawet najtrudniejszej sytuacji nikt Ci tego nie odbierze, jest…. ODDECH PRZEPONOWY! Przełączy Cię na tryb „chilloutu”, w którym hormony porodowe będą mogły spokojnie działać. MASZ TO W SOBIE!

Więcej na ten temat znajdziesz w podcaście – opowiadam w nim właśnie o sile oddechu przeponowego z dodatkiem moich własnych historii (nie tylko porodowych).

Przesłuchaj koniecznie i korzystaj ze swoich własnych sił!

.

To tyle na dziś!

Dobrego dnia,

Hela | @naladujbaterie


Cześć, jestem Hela! Pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez moją metodę holistycznego podejścia do ciała i ruchu. Poprzez ruch naprawiam niedziałające mięśnie, bolące plecy, brak sił, lenistwo i wiele innych przypadłości. Dołącz do naszej grupy na Facebook’u, gdzie dzielę się praktyczną wiedzą. Zapraszam Cię do trenowania ze mną, a jeśli wolisz tylko czytać, to rozgość się na blogu, gdzie znajdziesz sporo artykułów na temat aktywnego życia. Nie zapomnij pobrać bezpłatnych materiałów, które mam dla Ciebie w prezencie!

Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Miłego ładowania baterii! 💪