Jak ćwiczyć z dzieckiem i wrócić do formy mając mało czasu

Jak ćwiczyć z dzieckiem i wrócić do formy mając mało czasu

Jeśli jesteś mamą i chciałabyś wrócić do formy, ale cały czas brakuje Ci czasu – przekonaj się jak ćwiczyć z dzieckiem skutecznie i bez długich treningów!

Przesłuchaj podcast lub przeczytaj skrót na blogu, z którego dowiesz się, jak ćwiczyć z dzieckiem, gdy na wszystko brakuje czasu. Co jest najważniejsze, by mieć dobre efekty z ćwiczeń i nie frustrować się, że znów coś nie wychodzi!

Lato tuż tuż. Myślisz sobie – przydałoby się coś poćwiczyć. Ale jak ćwiczyć z dzieckiem?! No dobra, od jutra spróbuję. A jutro…

Noc nieprzespana – skok rozwojowy czy zęby, efekt taki sam – ratuje Cię tylko kawa. Dużo kawy!

Ranek znika w zabójczym tempie i nawet nie wiesz do końca, co się wydarzyło, i jak to się stało, że jednak nie wypiłaś tej kawy…

Na szybko ogarniasz dom, obiad i milion innych spraw, miotając się między karmieniem, noszeniem, a zebraniem myśli… Bo gdzieś coś Ci świta, że miałaś coś dziś zrobić…

W końcu zbierasz myśli na spacerze – przypominasz sobie, że miałaś poćwiczyć! Dobra to planujesz porządny trening jak tylko bobo zaśnie… A tu niespodzianka – bobo ma inny plan!

Znasz to? Ja znam!

Tak, muszę przyznać, że mimo tego, że jestem trenerem i przywracam do formy inne mamy, to z samą sobą po pierwszej ciąży wcale nie było mi tak łatwo!

Ale mimo braku czasu, poczucia totalnego zagubienia w początkach macierzyństwa i szaleńczego baby blues’a, udało mi się wrócić do formy bez żadnych wielkich wyrzeczeń.

I Ty też dasz radę – przekonaj się jak ćwiczyć z dzieckiem i skutecznie wrócić do formy!

Chcesz zacząć ćwiczyć po ciąży, ale nie wiesz, jak to ogarnąć?

Zacznij od bezpłatnego rozdziału „Programu 30 dni – sprawne ciało po ciąży” i przekonaj się, że powrót do formy nie oznacza długich treningów i wyrzeczeń!

.

Zastanawiasz się jak ćwiczyć z dzieckiem? Lepiej pomyśl… DLACZEGO!

Po pierwszej ciąży nie mogłam zabrać się za ćwiczenia, choć wiedziałam dobrze jak ćwiczyć z dzieckiem, i że te ćwiczenia są mi potrzebne. Więcej – WIEDZIAŁAM, ŻE POWINNAM SIĘ ZA NIE ZABRAĆ.

To paskudne uczucie „powinności” towarzyszyło mi od samego początku po porodzie i miałam go już serdecznie dosyć. Zupełnie przez to zapomniałam, że ja uwielbiam ćwiczyć i uwielbiam ten stan po ćwiczeniach – wtedy czuję, że żyję!

I w pewnym momencie powiedziałam STOP.

Ja nic nie powinnam – ja przecież CHCĘ!

Chciałam czuć się lepiej w swoim ciele, zapomnieć o bólu kręgosłupa, wzmocnić brzuch, żeby nie latał jak galaretka… I wreszcie bardzo chciałam wrócić do biegania! Z kolei po drugim porodzie moją główną motywacją było mieć siły na szalone pomysły 14-kilowego dwulatka 🙂

I to jest pierwsza rada jak ćwiczyć z dzieckiem – przestać myśleć w kategoriach „powinnam lub muszę”, a zacząć myśleć, czego właściwie ja chcę.

Znajdź swoje prawdziwe dlaczego – a wtedy zamiast myśleć o tym, jak ćwiczyć z dzieckiem, po prostu zaczniesz to robić!

Jeśli masz już swoje dlaczego i chcesz ćwiczyć, mimo tego, że z dzieckiem nie jest to super łatwa sprawa, to dalej przejdźmy do kolejnej ważnej sprawy:

Jak ćwiczyć z dzieckiem, żeby to przynosiło efekty, a nie frustracje?

Postaw na świadomość ruchu!

Nie trać czasu na machanie nogą bez przemyślenia – zamiast 20 razy byle szybciej, zrób 5 razy, ale tak, by czuć każde powtórzenie.

Dzięki temu będziesz mogła ćwiczyć krócej, ale efektywniej – bez wielkich wyrzeczeń czy długich treningów!

Tak właśnie działamy w moich programach i kursach – dbam o Twój czas, więc wykorzystujemy na maksa te 15-20 minut, które przeznaczasz na trening.

Więc jeśli chcesz zaoszczędzić swój czas, energię i zdrowie (bo nie musisz szukać na własną rękę po internetach), to skorzystaj z mojego wsparcia, wybierz opcję dla siebie i wróć do formy bez wyrzeczeń!

Jeśli niedawno urodziłaś:

Jeśli jesteś już gotowa na lepszą formę:

Tylko… czy jest sens brać się za cokolwiek, kiedy przy dziecku nie da się nic zaplanować?

Często spotykam się z takim podejściem, że jeśli nie ma czasu na „porządne trenowanie”, to bez sensu w ogóle się za cokolwiek zabierać. Lepiej poczekać, aż dziecko będzie starsze i dopiero wtedy będzie szansa na powrót do formy. Tylko, że z dzieckiem nigdy nie będzie idealnego czasu – zawsze wypada coś ważniejszego do zrobienia! 

Ale uwierz w to, że każda chwila ma znaczenie! I nawet 5 minut ćwiczeń, to już jest więcej niż nic! Pamiętaj też, że jedna sprawa to jak ruszamy się podczas treningu, a druga sprawa to jak ruszamy się na co dzień.

Warto na swój ruch spojrzeć całościowo i tak podejść do tematu, żeby trening był właśnie skupiony na tym co się dzieje w ciele, z pełną świadomością każdego powtórzenia – żeby to wszystko faktycznie dało efekt i obudziło wszystkie uśpione mięśnie. I dalej wykorzystać to obudzenie i lepiej ruszać się na co dzień – żeby po ćwiczeniach cały czas utrwalać dobre efekty.

I to jest sekret tego jak takie krótkie treningi mogą być efektywne – czyli jak ćwiczyć z dzieckiem skutecznie i bez walki z czasem!

Idź małymi krokami do przodu, nie fiksuj się na dalekich celach!

Zauważaj, co się dobrego dzieje w ciele każdego dnia. Ćwicz z taką świadomością swojego ciała, z radością z tych właśnie małych zmian. Nie nakręcaj się na duże cele, bo to rodzi frustracje – jeśli masz małe dziecko to o wiele lepiej sprawdzają się bliższe i mniejsze cele.

Np. jeśli Twoim celem jest powrót do biegania (o tym kiedy można biegać po ciąży, przeczytasz tutaj), to wyznacz sobie najpierw mniejsze cele i etapy do przejścia np. wzmocnienie mięśni core (o mocnym core dla mam przeczytasz w tym wpisie).

Nie czekaj – zrób pierwszy krok już dzisiaj!

Pomyśl, co z powyższych rad jak ćwiczyć dzieckiem możesz zastosować od dziś. Nie od jutra, tylko od dziś – co dziś Cię motywuje do ćwiczeń, jak możesz znaleźć kilka minut tylko dla siebie na świadomy ruch, od czego możesz zacząć drogę do swojegu celu.

Zamiast planować – zacznij działać! Jeśli chcesz z moją pomocą odzyskać sprawne ciało po ciązy nawet w 30 dni bez żadnych długich treningów to zajrzyj tutaj. A jeśli czujesz, że nie znajdziesz 15 minut na trening, to zadbaj o swój ruch na co dzień – szczególnie zwróć uwagę na postawę ciała (tutaj przeczytasz jak poprawić postawę ciała z dzieckiem). Skorzystaj też z szybkich ćwiczeń, które poruszą Twoje ciało przy okazji dnia codziennego – znajdziesz je tutaj.

Hej, fajnie, że tu wpadłaś!

Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy ruch, którego uczę w moich programach treningowych.

Nie zapomnij pobrać bezpłatnych materiałów, które pomogą Ci czuć się lepiej w swoim ciele!

 

Dobrego dnia,

Hela | @naladujbaterie

P.s. Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej – wpadaj do mnie po codzienną dawkę inspiracji i motywacji do działania, pomimo braku czasu i macierzyńskiego chaosu!

Hela

Zapisz się po bezpłatny pierwszy rozdział "Programu 30 dni - sprawne ciało po ciąży" i przekonaj się jak wrócić do formy bez spinki

.
Odwiedź mnie na instagramie
Hela Ignatowska
Hela Ignatowska

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy ruch, którego uczę w moich programach treningowych.

Czytaj dalej
Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie pierwszy rozdział „Programu 30 dni – sprawne ciało po ciąży”. Przekonaj się, jak ćwiczyć bezpiecznie i skutecznie, by wrócić do formy bez wyrzeczeń i spinki! A dodatkowo – otrzymasz zniżkę na program.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatnie mini-poradnik „Sprawne ciało w ciąży” i przekonaj się, jak ćwiczyć w ciąży, by zostać sprawną mamą. Dodatkowo otrzymasz zniżkę na program online dla kobiet w ciąży „Sprawna mama”.

.