fbpx

Jak ćwiczyć z dzieckiem i wrócić do formy mając mało czasu

Jak ćwiczyć z dzieckiem i wrócić do formy mając mało czasu

Jeśli jesteś mamą i chciałabyś wrócić do formy, ale cały czas brakuje Ci czasu – przekonaj się jak ćwiczyć z dzieckiem skutecznie i bez długich treningów!

Przesłuchaj podcast lub przeczytaj skrót na blogu, z którego dowiesz się, jak ćwiczyć z dzieckiem, gdy na wszystko brakuje czasu. Co jest najważniejsze, by mieć dobre efekty z ćwiczeń i nie frustrować się, że znów coś nie wychodzi!

 

.

Czy to Twój przypadek?

Lato tuż tuż. Myślisz sobie – przydałoby się coś poćwiczyć. Ale jak ćwiczyć z dzieckiem, które cały czas wymaga bycia na 100%?!

No dobra, może od jutra spróbuję. Może będzie drzemka w ciągu dnia, albo wieczorem.

A jutro…

Noc nieprzespana – skok rozwojowy czy zęby, efekt taki sam – ratuje Cię tylko kawa. Dużo kawy!

Ranek znika w zabójczym tempie i nawet nie wiesz do końca, co się wydarzyło, i jak to się stało, że jednak nie wypiłaś tej kawy…

Na szybko ogarniasz dom, obiad i milion innych spraw, miotając się między karmieniem, noszeniem, a zebraniem myśli… Bo gdzieś coś Ci świta, że miałaś coś dziś zrobić…

W końcu zbierasz myśli na spacerze – przypominasz sobie, że miałaś poćwiczyć! Dobra to planujesz porządny trening jak tylko bobo zaśnie… A tu niespodzianka – bobo ma inny plan!

No dobra, to wieczorem! Wieczorem na bank. Na bank się uda!

Przychodzi wieczór, czas usypiania, w głowie już obmyślasz, jakie ćwiczenia zaraz będziesz robić. Mija 30 minut usypiania, a w Twojej głowie pojawia się już inna myśl – a może by tak… pójść spać? A trening jutro?

Znasz to? Ja znam!

Tak, muszę przyznać, że mimo tego, że jestem trenerem i przywracam do formy inne mamy, to z samą sobą po pierwszej ciąży wcale nie było mi tak łatwo!

Ale mimo braku czasu, poczucia totalnego zagubienia w początkach macierzyństwa i szaleńczego baby blues’a, udało mi się wrócić do formy bez żadnych wielkich wyrzeczeń. Wpadnij przeczytać moją historię TUTAJ i dowiedz się, jak macierzyństwo raz na zawsze zmieniło moje podejście do treningu.

Po pierwszej ciąży nie mogłam zabrać się za ćwiczenia, choć wiedziałam dobrze jak ćwiczyć z dzieckiem, i że te ćwiczenia są mi potrzebne. Więcej – WIEDZIAŁAM, ŻE POWINNAM SIĘ ZA NIE ZABRAĆ.

To paskudne uczucie „powinności” towarzyszyło mi od samego początku po porodzie i miałam go już serdecznie dosyć. Zupełnie przez to zapomniałam, że ja uwielbiam ćwiczyć i uwielbiam ten stan po ćwiczeniach – wtedy czuję, że żyję!

I w pewnym momencie powiedziałam STOP.

Ja nic nie powinnam – ja przecież CHCĘ!

Chciałam czuć się lepiej w swoim ciele, zapomnieć o bólu kręgosłupa, wzmocnić brzuch, żeby nie latał jak galaretka… I wreszcie bardzo chciałam wrócić do biegania!

I to jest pierwsza najważniejsza rzecz w temacie „jak ćwiczyć z dzieckiem” – przestać myśleć w kategoriach „powinnam lub muszę”, przestać skubać się za brzuch, patrzeć w lustro z grymasem i robić sobie presję na bycie w formie – a zacząć myśleć o swoich potrzebach, odnaleźć swoje „dlaczego”. Ta świadomość potrzeb i zmian w ciele bardzo ułatwia pierwsze ćwiczenia po porodzie. Dlatego w PROGRAMIE 30 DNI – SPRAWNE CIAŁO PO CIĄŻY, który prowadzi Cię od podstaw do sprawnego ciała, zaczynamy właśnie od zrozumienia tego, co się z Twoim ciałem zadziało i w jaki sposób świadomie je wspierać, bez poświęcania godzin na treningi, bez walki i wyrzeczeń.

Poczuj się świetnie w swoim ciele po porodzie z „Programem 30 dni – sprawne ciało po ciąży”!

Znajdź swoje prawdziwe dlaczego – a wtedy zamiast myśleć o tym, jak ćwiczyć z dzieckiem, po prostu zaczniesz to robić!

Jeśli masz już swoje dlaczego i chcesz ćwiczyć, mimo tego, że z dzieckiem nie jest to super łatwa sprawa, to dalej przejdźmy do kolejnej ważnej sprawy:

Jak ćwiczyć z dzieckiem, żeby to przynosiło efekty, a nie frustracje?

Postaw na świadomość ruchu!

Nie trać czasu na machanie nogą bez przemyślenia – zamiast 20 razy byle szybciej, zrób 5 razy, ale tak, by czuć każde powtórzenie. Dzięki temu będziesz mogła ćwiczyć krócej, ale efektywniej – bez wielkich wyrzeczeń czy długich treningów!

Tak właśnie działamy w moich programach i kursach – dbam o Twój czas, więc wykorzystujemy na maksa te 15-20 minut, które przeznaczasz na trening.

Więc jeśli chcesz zaoszczędzić swój czas, energię i zdrowie (bo nie musisz szukać na własną rękę po internetach), to skorzystaj z mojego wsparcia, wybierz opcję dla siebie TUTAJ i wróć do formy bez wyrzeczeń!

Skorzystaj z indywidualnej opieki trenerskiej i ćwicz bezpiecznie i skutecznie bez wychodzenia z domu!

Tylko… czy jest sens brać się za cokolwiek, kiedy przy dziecku nie da się nic zaplanować?

Często spotykam się z takim podejściem, że jeśli nie ma czasu na „porządne trenowanie”, to bez sensu w ogóle się za cokolwiek zabierać. Lepiej poczekać, aż dziecko będzie starsze i dopiero wtedy będzie szansa na powrót do formy. Tylko, że z dzieckiem nigdy nie będzie idealnego czasu – zawsze wypada coś ważniejszego do zrobienia! 

Ale uwierz w to, że każda chwila ma znaczenie! I nawet 5 minut ćwiczeń, to już jest więcej niż nic! Pamiętaj też, że jedna sprawa to jak ruszamy się podczas treningu, a druga sprawa to jak ruszamy się na co dzień.

Warto na swój ruch spojrzeć całościowo i tak podejść do tematu, żeby trening był właśnie skupiony na tym co się dzieje w ciele, z pełną świadomością każdego powtórzenia – żeby to wszystko faktycznie dało efekt i obudziło wszystkie uśpione mięśnie. I dalej wykorzystać to obudzenie i lepiej ruszać się na co dzień – żeby po ćwiczeniach cały czas utrwalać dobre efekty.

I to jest sekret tego jak takie krótkie treningi mogą być efektywne – czyli jak ćwiczyć z dzieckiem skutecznie i bez walki z czasem!

Idź małymi krokami do przodu, nie fiksuj się na dalekich celach!

Zauważaj, co się dobrego dzieje w ciele każdego dnia. Ćwicz z taką świadomością swojego ciała, z radością z tych właśnie małych zmian. Nie nakręcaj się na duże cele, bo to rodzi frustracje – jeśli masz małe dziecko to o wiele lepiej sprawdzają się bliższe i mniejsze cele.

Np. jeśli Twoim celem jest powrót do biegania (o tym kiedy można biegać po ciąży, przeczytasz tutaj), to wyznacz sobie najpierw mniejsze cele i etapy do przejścia np. wzmocnienie mięśni core (o mocnym core dla mam przeczytasz w tym wpisie).

Nie czekaj – zrób pierwszy krok już dzisiaj!

Pomyśl, co z powyższych rad jak ćwiczyć dzieckiem możesz zastosować od dziś. Nie od jutra, tylko od dziś – co dziś Cię motywuje do ćwiczeń, jak możesz znaleźć kilka minut tylko dla siebie na świadomy ruch, od czego możesz zacząć drogę do swojegu celu.

Zamiast planować – zacznij działać! Jeśli chcesz z moją pomocą odzyskać sprawne ciało po ciąży nawet w 30 dni bez żadnych długich treningów to zajrzyj tutaj. A jeśli czujesz, że nie znajdziesz 15 minut na trening, to zadbaj o swój ruch na co dzień – szczególnie zwróć uwagę na postawę ciała (tutaj przeczytasz jak poprawić postawę ciała z dzieckiem). Skorzystaj też z szybkich ćwiczeń, które poruszą Twoje ciało przy okazji dnia codziennego – znajdziesz je tutaj.

Hela

Zapisz się po bezpłatny planer "Powrót do formy krok po kroku" i dowiedz się, jak wrócić do formy bezpiecznie i skutecznie - bez długich treningów!

.
Odwiedź mnie na instagramie
Hela Ignatowska
Hela Ignatowska

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem poprzez świadomy ruch, którego uczę w moich programach treningowych.

Czytaj dalej
Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.