fbpx

Ból kręgosłupa u młodej mamy – pozbądź się go w 5-ciu krokach

Ból kręgosłupa u młodej mamy przy noszeniu dziecka - jak się go pozbyć?

Zarówno okrągłe plecy, jak i ból kręgosłupa to typowe problemy młodych mam.

Dlaczego i jak sobie z tym radzić? Dowiesz się z tego wpisu, a więc zapraszam do lektury! 

Chcesz wreszcie skończyć z garbieniem i zapomnieć o bólu pleców przy noszeniu dziecka?

Zapisz się na bezpłatny mini-kurs, z którym skutecznie wyprostujesz plecy, a codzienność z dzieckiem stanie się łatwiejsza i mniej bolesna!

.

Zazwyczaj okrągłe plecy i ból kręgosłupa postrzegane są jako nieodłączne elementy noszenia dziecka, karmienia i generalnie opieki nad dzieckiem.

Czasem z kolei po prostu uważamy, że tendencje do garbienia się mamy od dziecka i tak już musi być, taka natura, ból kręgosłupa i kiepska postawa ciała to „chleb powszedni”. A że przy Maluchu mamy pełne ręcę roboty, to nie zabieramy się za walkę z naturą 🙂

I jakoś tak sobie funkcjonujemy, aż….

⇒ ból kręgosłupa jest już na tyle silny, że ciężko z nim wytrzymać

⇒ zobaczymy na zdjęciu czy filmiku, że mamy plecy niczym dzwonnik z Notre Dame

⇒ zauważymy przypadkiem, że coś się stało z piersiami, że nagle zaczęły jakoś bardziej opadać undecided

Dlatego nie czekaj do ostatniej chwili, pomyśl teraz…

Posłuchaj go, jeśli prosi Cię od jakiegoś czasu „weź się wyprostuj” albo „rozruszaj mnie…”

I zanim zaczniesz szukać wygodniejszego fotela do karmienia czy myśleć nad pajączkiem, daj mu SWOJE wsparcie. Bo żaden fotel czy pajączek nie zastąpi zdrowego ruchu!

Pamiętaj, tak jak już pisałam wielokrotnie (np. w tym wpisie o tym, jak przestać się garbić) – okrągłe plecy i ból kręgosłupa to problem całego ciała, nie samych pleców!

Na przykład – bardzo często trafiają do mnie na treningi kobiety, które chciałyby zrzucić wreszcie brzuch po ciąży, ale potem wychodzi, że jest też spory problem z plecami. I ćwicząc pod kątem poprawy funkcjonowania kręgosłupa, okazuje się, że nagle brzuch się schował… A to dlatego, że wszystko jest w naszym ciele połączone! Dlatego zawsze namawiam, by patrzeć na siebie w kontekście całości, a nie poszczególnych „popsutych” elementów.

Tylko takie całościowe podejście do korekcji okrągłych pleców lub zniwelowania bólu kręgosłupa daje faktycznie stałe efekty!

W innym przypadku możemy ściągać łopatki z uporem maniaka, czy też inwestować w pajączki najnowszej generacji i cały czas mieć ten sam problem… Dlatego jeśli chodzi o proste plecy bez bólu na stałe, to ja polecam metodę 5-ciu kroków, którą z powodzeniem stosuję zarówno w treningach indywidualnych, jak i programach online. Skuteczność potwierdzona przez Mamy 🙂

Metoda 5-ciu kroków na okrągłe plecy i ból kręgosłupa – na czym polega?

Mój system to kompleksowe podejście do problemu – zaczynamy od najważniejszych fundamentów, takich jak oddech przeponowy czy postawa ciała i idziemy do szczegółów, takich jak rozciąganie zbyt spiętych mięśni i wzmacnianie osłabionych.

Brzmi skomplikowanie?

Wytłumaczę Ci na życiowym przykładzie. Załóżmy, że masz w domu Malucha, którego często nosisz i czujesz po noszeniu ból kręgosłupa, a także zauważyłaś, że mocno się garbisz. Żeby faktycznie zlikwidować ten problem powinnaś:

⇒ PO PIERWSZE – popracować nad oddechem przeponowym, aby pozbyć się głębokich napięć i usprawnić pracę mięśni głębokich, np. w pozycji ukłonu japońskiego lub kociego grzbietu. Jeśli nie do końca czujesz taki oddech, zobacz wpis o oddechu przeponowym.

⇒ PO DRUGIE I PO TRZECIE – skupić się na lepszej postawie ciała podczas noszenia i na prawidłowym podnoszeniu i odkładaniu dziecka. Warto utrwalać te wzorce ruchowe również w ćwiczeniach! Zajrzyj tutaj do wpisu na temat poprawy postawy ciała!

⇒ PO CZWARTE I PO PIĄTE – rozluźniać zbyt spięte obszary (np. klatkę pirsiową – jak na zdjęciu) i wzmacniać te, które są osłabione (m.in. core, który stabilizuje kręgosłup – więcej na temat mocnego core po ciąży znajdziesz w tym wpisie).

I to wszystko układa się w jedną całość, czyli proste plecy bez bólu na dłużej!

Dokładnie z tego systemu korzystałyśmy na ostatnim wyzwaniu dla Mam „Nie garb się”, w którym wzięło udział ponad 800 cudownych kobiet!

Zobacz, ile dobrego dla pleców udało nam się zrobić podczas zaledwie 5 dni wyzwania – i to bez żadnych długich ćwiczeń, tylko krótkie i sprawdzone metody!

Wiesz już, co robić – teraz musisz zacząć działać! Utrwalać dobre nawyki i wdrożyć plan ćwiczeń dopasowany do Twojego trybu życia!

Chcesz czuć się lepiej w swoim ciele, ale domowa codzienność sprawia, że wydaje Ci się to nie do ogarnięcia?

Kurs online dla Mam „Proste plecy bez bólu” pozwoli Ci odetchnąć z ulgą od uciążliwego bólu kręgosłupa.

Odzyskasz zdrowe i proste plecy, które będą wspierać Cię w codziennych obowiązkach z dzieckiem, a wieczorami wreszcie będziesz miała siłę na coś więcej niż pójście spać!

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się sprawnym ciałem poprzez świadomy trening.

Chcesz zobaczyć, jak to co robię może pomóc Ci w Twoim życiu? Koniecznie wpadnij tutaj, żeby pobrać obrać bezpłatne materiały, które mam dla Ciebie w prezencie!

Jeśli chcesz lubisz codzienną porcję motywacji i inspiracji do zdrowego życia pełnego ruchu – obserwuj mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Masz pytania? Kliknij w ikonkę Messenger w prawym dolnym rogu – odpowiem jak najszybciej!

Hela

Helena Ignatowska trenerka personalna dla kobiet Gdynia

Cieszę się, że odwiedzasz mojego bloga - mam nadzieję, że ten tekst pomógł Ci w aktywnym życiu!

Nazywam się Hela Ignatowska i jestem trenerką kobiet. Pomogę Ci zbudować sprawne ciało, dające radość i swobodę życia, dzięki mojej metodzie łączącej trening medyczny, funkcjonalny i Low Pressure Fitness. Nawet jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży, tuż po porodzie, zmagasz się z rozejściem mięśni brzucha czy nietrzymaniem moczu.

Wierzę w to, że każda kobieta, niezależnie od etapu życia, może czuć się w swoim ciele lekko, sprawnie i pewnie siebie. Może robić, to co kocha, cieszyć się aktywnym życiem i odważnie spełniać marzenia!

Sprawdź, jak mogę pomóc Ci z łatwością osiągnąć to, co wcześniej wydawało się trudne:

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.