fbpx

Świadomość ciała, świadomość ruchu

DSC_6402

Marzy Ci się lepsza sylwetka, ale z dzieckiem wydaje Ci się to totalnie nieosiągalne?

Odbierz bezpłatny dostęp do 20-min pierwszego treningu z „Programu ćwiczeń dla zabieganych Mam” i poczuj na sobie, że to możliwe!

.

Żyjemy w takim dziwnym świecie, w którym im szybciej tym lepiej, bo w końcu czas to pieniądz. W świecie, w którym nie ma czasu na zastanawianie się nad tym, jak chodzisz, bo przecież zaraz inni Cię wyprzedzą. W świecie, w którym, nie czujemy klatki piersiowej, gdy oddychamy, nie czujemy stóp, gdy chodzimy, a pośladków, gdy siedzimy. Nie wiemy, kiedy się garbimy, kiedy jesteśmy prosto, kiedy koślawimy kolana, a kiedy nie.

Ale mimo tego, że nie czujemy, nie mamy kontaktu ze swoim ciałem, to i tak wymagamy od niego pełnej dyspozycyjności i bycia w pełni sił na każde zawołanie.

Zatrzymaj się w biegu i czuj więcej. Przesłuchaj podcast i dowiedz się, co to znaczy być świadomym ciała i w czym Ci to pomoże.

Co to znaczy być świadomym ciała i świadomym ruchu?

Może brzmi to nieco zbyt „górnolotnie”, ale chodzi o to, by być w kontakcie ze swoim ciałem.

A więc na przykładzie – jakiś czas temu miałam konsultację online w sprawie rozejścia mięśni brzucha.

Widziałam, że moja Klientka ma problem z wypychaniem miednicy w przód, jednak gdy o tym wspomniałam, odpowiedziała mi, że jest odwrotnie – że gdy nosi dziecko, ucieka miednicą w tył.

Zaskoczyło mnie to, ale jednak zawsze wychodzę z założenia, że to co my czujemy jest najważniejsze, więc nie forsowałam swojego zdania, po prostu wytłmaczyłam, jak ustawić miednicę neutralnie i dałam za zadanie sprawdzać jej ustawienie.

Po tygodniu miałyśmy kolejną konsultację i usłyszałam, że…

„Hela, nie uwierzysz. Nie wiem, dlaczego byłam pewna, że miednica leci mi w tył, miałaś rację – wypycham ją w przód! Po prostu nigdy jakoś na to nie zwracałam uwagi, a teraz już to widzę i czuję!”

To właśnie sedno świadomości ciała i ruchu – widzieć i czuć. Bo czasem widzimy np. na zdjęciu zgarbione plecy, ale w danym momencie tego zupełnie nie czujemy. A jeśli nie czujemy, to jakim cudem mamy wiedzieć, jak i kiedy się poprawić? CZUCIE to klucz do bezkontuzyjnej codzienności, ale i do lepszych treningów, prawidłowej techniki ćwiczeń, odpowiedniego ustawienia ciała, aktywacji odpowiednich mięśni – a to wszystko bezpośrednio przekłada się na LEPSZE EFEKTY.

Jak to zrobić, by być świadomym ciała?

Wiem, że nie jest to łatwa sprawa w zabieganym świecie. Można oczywiście wybrać się na jogę czy na inne zajęcia, które koncentrują się na ruchowych detalach, ale… Domyślam się, że nie zawsze jest to możliwe.

A więc zacznij z tym, co masz. Jeśli czytasz ten wpis w biegu, lecąc gdzieś, to pomyśl, jak chodzisz, jak stawiasz stopę, jak odczuwasz stykanie stopy z podłożem. Czy jest to równomierne, czy obciążasz mocniej jakiś punkt?

A jeśli siedzisz, to pomyśl, czy czujesz guzy kulszowe (takie dwie kości w centrum pośladków), czy może zapadasz się w oparciu i wyjeżdżasz miednicą w przód?

Czujesz, że nie do końca to czujesz? 🙂 Nie martw się, powrót do kontaktu z ciałem czasem wymaga czasu i cierpliwości.

Szczególnie trudne bywa to podczas pierwszych prób ćwiczeń po ciąży – nasze ciało wydaje się bardzo często „mniej reaktywne”. I to jest normalne! W takiej sytuacji w poczuciu swojego ciała pomoże Ci Program 30 dni – sprawne ciało po ciąży, z którym odzyskasz sprawność po ciąży od zupełnego zera, i to bez czasochłonnych ćwiczeń!

Z kolei na późniejszym etapie, kiedy już czujemy się gotowe na mocniejsze ćwiczenia, często okazuje się, że to co było kiedyś banalne, już takie nie jest… Trudno jest poczuć pośladki, trudniej utrzymać równowagę, a jeszcze to wszystko ogarnąć podczas króciutkiej drzemki dziecka to już nie lada wyczyn!

I dlatego właśnie powstał „Program ćwiczeń dla zabieganych Mam” – żeby wykorzystać ten drobny czas, w którym pewnie i tak nic innego sensownego by się nie zrobiło, na świadome wzmocnienie swojego ciała! Dzięki temu lepsza sylwetka bez długich treningów faktycznie staje się możliwa!

Marzy Ci się lepsza sylwetka, ale po całym dniu z dzieckiem po prostu padasz i nie masz siły na nic?

Jeśli tak, to sprawdź szczegóły „Programu ćwiczeń dla zabieganych Mam” – to system krótkich, ale skutecznych treningów, połączonych z codziennymi zadaniami do wykonania.

Dzięki formie skondensowanych treningów i zadań zyskasz lepszą sylwetkę przy minimalnym nakładzie czasu!

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się sprawnym ciałem poprzez świadomy trening.

Chcesz zobaczyć, jak to co robię może pomóc Ci w Twoim życiu? Koniecznie wpadnij tutaj, żeby pobrać obrać bezpłatne materiały, które mam dla Ciebie w prezencie!

Jeśli chcesz lubisz codzienną porcję motywacji i inspiracji do zdrowego życia pełnego ruchu – obserwuj mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Masz pytania? Kliknij w ikonkę Messenger w prawym dolnym rogu – odpowiem jak najszybciej!

Hela

Helena Ignatowska trenerka personalna dla kobiet Gdynia

Cieszę się, że odwiedzasz mojego bloga - mam nadzieję, że ten tekst pomógł Ci w aktywnym życiu!

Nazywam się Hela Ignatowska i jestem trenerką kobiet. Pomogę Ci zbudować sprawne ciało, dające radość i swobodę życia, dzięki mojej metodzie łączącej trening medyczny, funkcjonalny i Low Pressure Fitness. Nawet jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży, tuż po porodzie, zmagasz się z rozejściem mięśni brzucha czy nietrzymaniem moczu.

Wierzę w to, że każda kobieta, niezależnie od etapu życia, może czuć się w swoim ciele lekko, sprawnie i pewnie siebie. Może robić, to co kocha, cieszyć się aktywnym życiem i odważnie spełniać marzenia!

Sprawdź, jak mogę pomóc Ci z łatwością osiągnąć to, co wcześniej wydawało się trudne:

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.