fbpx

Zdrowy kręgosłup dla Mam – nagranie webinaru

Jak zachować zdrowy kręgosłup będąc mamą? Poznaj najlepsze metody!

Chcesz wreszcie skończyć z garbieniem i zapomnieć o bólu pleców przy noszeniu dziecka?

Zapisz się na bezpłatny mini-kurs, z którym skutecznie wyprostujesz plecy, a codzienność z dzieckiem stanie się łatwiejsza i mniej bolesna!

.

Jeśli jesteś Mamą, to wiesz najlepiej jak łatwo nasze ciało „łapie” różne sztywności i jak czasami ciężko jest się ich pozbyć.

Jak sobie z tym radzić i utrzymać zdrowy kręgosłup?

Czy da się zachować zdrowy kręgosłup bez bólu będąc Mamą? Być może wydaje Ci się, że jest to nieosiągalne i jesteś „skazana” na ból kręgosłupa. W końcu jak tu zachować zdrowe plecy, kiedy w grę wchodzi ciągłe noszenie na rączkach, dużo schylania się, przebywania w niewygodnych pozycjach, niedosyt snu, zmęczenie, osłabienie ciała…

Zgadza się, łatwo nie jest! Ale da się! Poniżej możesz przesłuchać nagrania webinaru lub zerknąć na graficzny skrót – aby zadbać o lepszą kondycję swojego kręgosłupa i całego ciała, pomimo tak wymagającego zawodu jak „bycie Mamą”!

Dlaczego tak ciężko zachować zdrowy kręgosłup będąc Mamą?

Poza macierzyńskimi trudami, które opisałam we wstępie, jest jeszcze kilka rzeczy, które powinnaś wziąć pod uwagę:

– ciąża zmienia naszą postawę ciała, przesuwając środek ciężkości w przód oraz utrudniając pracę przeponie (zmienia się wzorzec oddechowy)

– pogorszeniu ulega stabilizacja tułowia i osłabiają się mięśnie głębokie

– te zmiany często zostają pogłębione, jeśli po porodzie zabraknie prawidłowego wzmacniania

– nieprawidłowe nawyki ruchowe i postawa ciała plus ciężar zewnętrzny (Maluch) jeszcze mocniej przeciążają kręgosłup

A więc jakie są sposoby na zachowanie zdrowego kręgosłupa bez bólu będąc jednocześnie Mamą „rączkowego dziecka”?

Poniżej zdradzam moje najlepsze sposoby na zdrowy kręgosłup dla Mam:

Jeśli męczy Cię ból kręgosłupa i nie wiesz od czego zacząć – pierwszy krok to rozluźnienie i ćwiczenia oddechowe, które przyniosą Ci natychmiastową ulgę – znajdziesz je w tym wpisie. Następnie wzmacniaj się, ale pamiętaj o tym, by ćwiczenia prowadziły Cię do poprawienia postawy ciała i nawyków ruchowych. Więcej o prawidłowej postawie ciała znajdziesz w tym wpisie.

A jeśli czujesz, że brakuje Ci czasu i wiedzy, żeby to wszystko samej ogarnąć, to skorzystaj z mojej pomocy i pozbądź się bólu kręgosłupa o wiele szybciej!

Chcesz czuć się lepiej w swoim ciele, ale domowa codzienność sprawia, że wydaje Ci się to nie do ogarnięcia?

Kurs online dla Mam „Proste plecy bez bólu” pozwoli Ci odetchnąć z ulgą od uciążliwego bólu kręgosłupa.

Odzyskasz zdrowe i proste plecy, które będą wspierać Cię w codziennych obowiązkach z dzieckiem, a wieczorami wreszcie będziesz miała siłę na coś więcej niż pójście spać!

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się sprawnym ciałem poprzez świadomy trening.

Chcesz zobaczyć, jak to co robię może pomóc Ci w Twoim życiu? Koniecznie wpadnij tutaj, żeby pobrać obrać bezpłatne materiały, które mam dla Ciebie w prezencie!

Jeśli chcesz lubisz codzienną porcję motywacji i inspiracji do zdrowego życia pełnego ruchu – obserwuj mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Masz pytania? Kliknij w ikonkę Messenger w prawym dolnym rogu – odpowiem jak najszybciej!

Hela

Helena Ignatowska trenerka personalna dla kobiet Gdynia

Cieszę się, że odwiedzasz mojego bloga - mam nadzieję, że ten tekst pomógł Ci w aktywnym życiu!

Nazywam się Hela Ignatowska i jestem trenerką kobiet. Pomogę Ci zbudować sprawne ciało, dające radość i swobodę życia, dzięki mojej metodzie łączącej trening medyczny, funkcjonalny i Low Pressure Fitness. Nawet jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży, tuż po porodzie, zmagasz się z rozejściem mięśni brzucha czy nietrzymaniem moczu.

Wierzę w to, że każda kobieta, niezależnie od etapu życia, może czuć się w swoim ciele lekko, sprawnie i pewnie siebie. Może robić, to co kocha, cieszyć się aktywnym życiem i odważnie spełniać marzenia!

Sprawdź, jak mogę pomóc Ci z łatwością osiągnąć to, co wcześniej wydawało się trudne:

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.