fbpx

Jak zrzucić brzuch po ciąży i nie tylko – nagranie webinaru

wieloryb

Jeśli niedawno urodziłaś i martwisz się, że Twoje ciało nie wraca do stanu sprzed ciąży, to przesłuchaj nagrania poniższego webinaru!

Dowiesz się dlaczego po ciąży wszystko wydaje się iść o wiele wolniej i trudniej, na jakie internetowe mity uważać oraz jak działać, by bezpiecznie dojść do świetnych efektów. Opowiem Ci też kawałek mojej prywatnej historii, bo wbrew pozorom wcale nie była łatwa droga. Na koniec dowiesz się, co znajdziesz w środku Programu 30 dni – sprawne ciało po ciąży!

Najczęściej zadawane pytania o Program:

1. Czy dam radę, jeśli nie ćwiczyłam przed ciążą?

Program 30 dni – sprawne ciało po ciąży, to wzmacnianie ciała od podstaw, bo od tego musiy zacząć po porodzie. Niezależnie od tego, co wcześniej się robiło i jak bardzo było lub nie było wysportowanym, po porodzie każda z nas musi przejść te same podstawy. Natomiast dla osób, które nigdy nic nie ćwiczyły, ten proces wzmacniania będzie dłuższy (nie szykowałabym się wtedy na 30 dni, ale np. 60).

2. Skąd znaleźć czas na te ćwiczenia?

Żeby ćwiczyć z Programem 30 dni, potrzebujesz 15-20 minut dziennie. Ciężko dać tu złotą radę, bo każda z nas ma inny system dnia, inaczej działa, inaczej żyje. Ja na początku ćwiczyłam, kiedy Janek miał drzemkę (15-20 minut), potem, kiedy był większy i spał tylko na spacerze, to kładłam go obok siebie na matę (bardzo to lubił!)

Prawdziwe schody zaczęły się, gdy zaczął raczkować, ale już zdążyłam do tego czasu zbudować te podstawy i nie potrzebowałam ćwiczyć codziennie.

Natomiast moje Kursantki działają różnie (różne też są przecież dzieci!) – jedna zrezygnowała z gotowania i sprzątania i zamiast tego ćwiczyła, inna ratowała się bujaczkiem, jeszcze inna kojcem. Myślę, że każdy sposób jest dobry, jeśli i dziecko i mama są zadowolone 🙂

3. Czy ćwiczenia będą dla mnie dobre, jeśli jestem już rok po cesarce?

Jeśli to będą pierwsze „konkretne” ćwiczenia od porodu to jak najbardziej. Bez względu na to, ile minęło czasu, wzmacnianie zawsze zaczynamy od tych samych podstaw. Warto się uzbroić w nieco większą cierpliwość, bo im dalej od porodu, tym bardziej pewnie zmiany np. w naszej postawie ciała czy nawyki ruchowe, są bardziej utrwalone, a nasze ciało trochę mniej „plastyczne”. Ale to jest proces, którego nie zatrzymamy, dopóki nie zrobimy tego pierwszego kroku 🙂 Także jeśli minął rok – nie czekaj – zacznij tutaj od bezpłatnego pobrania pierwszego rozdziału i ruszaj ze mną po sprawniejsze ciało!

4. Czy ćwiczenia są odpowiednie, jeśli mam rozejście mięśni brzucha?

Ćwiczenia w Programie są odpowiednie również przy rozejściu mięśni brzucha, natomiast, w tym wypadku konieczna jest indywidualna konsultacja z fizjoterapeutą, bo nie ma uniwersalnego zestawu na „zamknięcie rozejścia”. Fizjoterapeuta (ewentualnie wykwalifikowany trener) oceni jak duże jest rozejście, jaka jest aktywacja mięśni brzucha (funkcja jest ważniejsza niż to, ile palców może wejść w brzuch!) i da wytyczne, na jakich elementach szczególnie się skoncentrować, aby skorygować pracę mięśni brzucha.

Jeśli nie masz takiej możliwości, to w pakiecie z Programem możesz skorzystać z konsultacji online ze mną (bez dopłat) – natomiast nic nie zastąpi tutaj spotkania na żywo. 

5. Czy treningi są nagrane na wideo?

Program ma za zadanie nauczyć Ciebie większej świadomości ciała, zauważenia, jak się ruszasz, jak oddychasz, jaki to ma wpływ na Twoje ciało. To są bardzo ważne kwestie, jeśli chcemy wspomóc ciało po ciąży i zdrowo wrócić do pełnej sprawności. Z tego powodu nie ćwiczymy razem na filmikach (takie programy treningowe też u mnie znajdziesz, natomiast na tym etapie lepsze efekty uzyskasz ćwicząc samodzielnie). Zamiast robienia w tym samym tempie i określoną ilość powtórzeń, ćwiczenia wykonujesz zgodnie ze swoim oddechem, swoimi możliwościami, swoim samopoczuciem. Aby maksymalnie ułatwić Ci pracę samodzielną, w Programie znajdziesz filmiki instruktażowe, przejrzyste opisy i dodatkowo nagrania audio, w których opowiadam, na co zwrócić szczególną uwagę.

Dzięki temu dostajesz o wiele więcej niż trening – świadomość ciała, samodzielność, lepsze czucie swoich mięśni i ruchu.

6. Czy po tych 30-stu dniach będę miała taki płaski brzuch jak Ty?

Program 30 dni – sprawne ciało po ciąży to 30 dni krótkich codziennych ćwiczeń i zadań do wykonania do odzyskania tytułowego „sprawnego ciała”, aby móc robić to, co się lubi – bez bólu kręgosłupa, bez brzucha jak balon, bez nacisku na pęcherz. Natomiast żaden trening nie jest w stanie zagwarantować płaskiego brzucha po ciąży (choć często obiecują to różne internetowe treningi, ale mam nadzieję, że masz świadomość w jakim celu stosuje się takie „tanie” chwyty…)

A to dlatego, że nasze ciało jest złożoną układanką i każdy element ma swoje ważne miejsce i pełni istotne funkcje. I nie daj się zwieść, nie ma takiej magii, która „naprawi” tylko ten jeden wybrany kawałeczek.

No właśnie, oto zasadnicze pytanie – czym dla Ciebie jest sprawne ciało? Bo jeśli to synonim płaskiego brzucha, to zanim zdecydujesz się na Program, zajrzyj na bloga i pomyśl, co jest dla Ciebie tak na prawdę ważne.

Presja na wygląd jest duża, wiem. Dlatego też ja nie pokazuję praktycznie żadnych metamorfoz – żeby nie napędzać tego systemu. Bo najważniejsza metamorfoza to ta w środku. Swoją metamorfozę pokazuję tylko z jednego powodu – żebyś wiedziała, że ktoś, kto ma kratę na brzuchu przed ciążą, po ciąży być może zmaga się z tymi samymi problemami, co Ty.

Ważniejsze niż zewnętrzne metamorfozy moich Kursantek jest dla mnie to, co czują po ćwiczeniach:

Chciałabyś odzyskać po ciąży sprawne ciało i lepszą sylwetkę, ale czujesz, że ten temat Cię przerasta z małym dzieckiem i nie wiesz, od czego zacząć?

Przejdź tę drogę łatwiej i szybciej z „Programem 30 dni – sprawne ciało po ciąży” – 15 minut dziennie wystarczy Ci, by zyskać nie tylko tytułowe sprawne ciało, ale przede wszystkim energię i siły do działania na codzienne wyzwania z Twoim Maluchem!

Hej, fajnie, że tu wpadłaś! Jeśli jeszcze się nie znamy, to jestem Hela Ignatowska i pomagam mamom i przyszłym mamom być w dobrej formie i cieszyć się sprawnym ciałem poprzez świadomy trening.

Chcesz zobaczyć, jak to co robię może pomóc Ci w Twoim życiu? Koniecznie wpadnij tutaj, żeby pobrać obrać bezpłatne materiały, które mam dla Ciebie w prezencie!

Jeśli chcesz lubisz codzienną porcję motywacji i inspiracji do zdrowego życia pełnego ruchu – obserwuj mnie na Instagramie, gdzie bywam najczęściej!

Masz pytania? Kliknij w ikonkę Messenger w prawym dolnym rogu – odpowiem jak najszybciej!

Hela

Helena Ignatowska trenerka personalna dla kobiet Gdynia

Cieszę się, że odwiedzasz mojego bloga - mam nadzieję, że ten tekst pomógł Ci w aktywnym życiu!

Nazywam się Hela Ignatowska i jestem trenerką kobiet. Pomogę Ci zbudować sprawne ciało, dające radość i swobodę życia, dzięki mojej metodzie łączącej trening medyczny, funkcjonalny i Low Pressure Fitness. Nawet jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży, tuż po porodzie, zmagasz się z rozejściem mięśni brzucha czy nietrzymaniem moczu.

Wierzę w to, że każda kobieta, niezależnie od etapu życia, może czuć się w swoim ciele lekko, sprawnie i pewnie siebie. Może robić, to co kocha, cieszyć się aktywnym życiem i odważnie spełniać marzenia!

Sprawdź, jak mogę pomóc Ci z łatwością osiągnąć to, co wcześniej wydawało się trudne:

Dla mam

Odzyskaj sprawne ciało bez długich treningów

Pobierz bezpłatnie praktyczny planer „Powrót do formy krok po kroku”. Dowiedz się od czego zacząć ćwiczenia po ciąży i przekonaj się, jak być w świetnej formie będąc mamą na full etat.

.
Dla kobiet w ciąży

Przejdź ciążę lekko i sprawnie!

Pobierz bezpłatny poradnik SPRAWNE CIAŁO W CIĄŻY i dowiedz się, jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży! Dodatkowo, co 2 tygodnie otrzymasz ode mnie wskazówki związane z ruchem w ciąży, by pomóc Ci wejść gładko w macierzyństwo.

.